1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da AKP Operasyonu Başkan değişti
Diyarbakır'da AKP Operasyonu Başkan değişti

Diyarbakır'da AKP Operasyonu Başkan değişti

ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) Diyarbakır İl Başkanı Abdurahim Hattapoğlu'nun görevden alınması ardından yerine Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şube Başkanı Ahmet Fikret Öcal, getirildi.

A+A-

ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) Diyarbakır İl Başkanı Abdurahim Hattapoğlu'nun görevden alınması ardından yerine Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şube Başkanı Ahmet Fikret Öcal, getirildi.Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın yerel seçimlerde alınması istediği illerin ilk sıralarında gelen Diyarbakır'da yeniden yapılanma ve revizyon çalışmaları kapsamında geçen hafta İl Başkanı Hattapoğlu, genel merkez tarafından görevden alındı. Hattapoğlu'nun görevden alınması ardından AKP Genel Merkezi başvuruları değerlendirerek MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Ahmet Öcal'ı AKP İl Başkanlığı'na atadı.

Türkiye'nin siyasi ve iktisadi açıdan kritik bir dönemden geçtiğini ifade eden Öcal, Türkiye'nin acil olarak ayakları yere sağlam basan politikalar üretmesi gerektiğini belirtti. Bölgenin ve Türkiye'nin ekonomik ve siyasi sorunlarına vakıf olacağı vaadinde bulunan Öcal, bölgeye yatırım yapan bir işadamı olduğunu hatırlatarak "Ben, aynı zamanda uzun süredir gönüllü toplumsal aktivitelerde görev aldım ve bir sivil toplum kuruluşunun yöneticiliğini yaptım. Bu süre zarfında bütün toplumsal kesimlerle sürekli irtibat halinde bulundum, onların kaygılarını ve tasalarını dinledim, teşhis ettiğim sorunlarını ve tespit ettiğim taleplerini çeşitli platformlarda dillendirmeye azami gayret ettim. Bu birikimlerimi, aktif siyaset alanında daha verimli kullanabileceğime kani olduğumdan, bugün adaylığımı açıklıyorum" diye konuştu.