1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da akaryakıt istasyonlarına kaçak baskını
Diyarbakır'da akaryakıt istasyonlarına kaçak baskını

Diyarbakır'da akaryakıt istasyonlarına kaçak baskını

DİYARBAKIR - Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, daha önce işlem yapılarak, mühürlenen 2 istasyonda, 10 bin 390 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü, EPDK Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Denetçileri ve Bismil İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele kapsamında çalışma yapıldı. Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliği’nden yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Bismil İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde faaliyet gösteren ve daha önce işlem yapılarak mühürlenen 2 akaryakıt istasyonunda 05 Ağustos 2015 tarihinde yapılan denetim neticesinde mühürlerin kırılarak kaçak akaryakıt satışına devam edildiği tespit edilmiş ve toplam 10 bin 390 litre kaçak akaryakıt ele geçirilmiştir. Ele geçirilen kaçak akaryakıt Diyarbakır Defterdarlık Müdürlüğüne teslim edilmiş olup, olay ile ilgili 2 şüpheli hakkında adli tahkikata devam edilmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir” denildi.
(MP-ÖK-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler