1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da ağaç dikme sezonu başladı
Diyarbakır’da ağaç dikme sezonu başladı

Diyarbakır’da ağaç dikme sezonu başladı

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, ağaç dikme sezonunu açarak, Newroz Parkı’na bin ağaç dikmeye başladı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, ağaç dikme sezonunu açarak, Newroz Parkı’na bin ağaç dikmeye başladı.

Çalışma kapsamında 550 adet ağaç diken, 450 adet ağacı da mart ayı sonuna kadar dikmeyi hedefleyen Park ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, yaz aylarının sıcak geçmesi nedeniyle daha çok geniş yapraklı ağaçları dikmeyi tercih etti.

Çalışma hakkında bilgi veren Park ve Yeşil Alanlar Şube Müdürü Mehmet Kaya, 135 bin metrekare büyüklüğündeki parkın, özellikle yaz aylarında vatandaşlar tarafından mesire ve piknik alanı olarak değerlendirildiğine dikkat çekti. Hava durumunun ağaç dikmek için uygun olduğunu, bu sebeple sezonun erken açıldığını, belediye fidanlığında üretilen ağaçların parka dikildiğini kaydeden Kaya, mart ayında Newroz Parkı’na ağaç dikiminin tamamlanacağını bildirdi. Parka 3, 5, 8 ve 10 yaşları arasında değişen çınar, dut, ayran tuzu, dış budak, tespih, akça, İran çamı, katalpa, mavi selvi ve ıhlamur ağaçlarını dikildiğini söyleyen Kaya, kentte genel olarak ağaç dikme çalışmalarının nisan ve mayıs aylarına kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler