1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da açlık grevi sonrası
Diyarbakır'da açlık grevi sonrası

Diyarbakır'da açlık grevi sonrası

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, açlık grevi nedeniyle hastaneye kaldırılan tutuklu ve hükümlülerin sağlık durumunun iyi olduğunu, bazılarının katı ve sıcak yemeye başladıklarını belirtti.

A+A-

Öcalan'ın talimatı ile 68 gün sonra açlık grevini bırakan tutuklu ve hükümlülerin sağlık durumları ile ilgili Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak açıklama yaptı. Vali Toprak, 1'i Dicle Üniversitesi'nde 48'i Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde olan 49 tutuklu ve hükümlünün her türlü tahlil ve tetkiklerinin yapıldığını belirterek “Açlık grevine girişen tutuklu ve hükümlüler hastanelerde kontrol altında tutuluyor. Bunların hayati tehlikesi bulunmuyor. Tutukluların önemli bir kısmı katı ve sıcak yemeye başladı. Tahlilleri yapılıyor, belli bir süre sonra yine geldikleri nokta olan cezaevine teslim edilecektir. Hastaneye gelmeyenler ile ilgili bir problem yok, Cezaevinde bulunan revirde kontrol altında tutuluyorlar” diye konuştu.

Vali Mustafa Toprak, “Hastane'de açlık grevine katılan milletvekili de var mı” sorusunu, “Bize gelen bilgilere göre Milletvekili bulunmuyor” diye yanıtladı.