1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Açık Öğretim kayıtlarında izdiham
Diyarbakır'da Açık Öğretim kayıtlarında izdiham

Diyarbakır'da Açık Öğretim kayıtlarında izdiham

AÖF kayıtlarına son iki gün kalması nedeniyle Diyarbakır'da kayıt yaptırmak isteyen yüzlerce öğrenci kayıt bürosu önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

A+A-

2012 yılında herhangi bir lisans programına yerleşmeyen öğrenciler, Açık Öğretim Fakültesini tercih ediyor. Ayrıca sınavsız ikinci üniversite okumak isteyen bazı öğrencilerin kayıt yaptırmak istemesi, AÖF Diyarbakır Bürosunun önünde uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu.

AÖF'ye kayıtların son iki gün kalması nedeni ile bu fırsatı kaçırmak istemeyen yüzlerce öğrenci, sabahın erken saatlerinden itibaren Kültür Mahallesinde bulunan kayıt bürosu önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Açık öğretime üç gündür kayıt yapmak için sırada beklediğini belirten Uğur Yılmaz, "Açık öğretim kaydını yapmak için üç gündür kayıt yapmak için kuyrukta bekliyorum.Sabah altıdan beri bekliyoruz, hala bir ilerleme yok.Ayrıca iki-üç memur çalışıyor. Bu kadar yoğun olmasına rağmen bir önlem alınmadı" dedi.

Ferit Aktaş ise, "Bu duruma çözüm olarak ÖSYM başvuru merkezi olarak görev yapabilen lisede de müracaatlar alınması bu sıkıntıların önene geçilebilirdi. Ama şuanda kayıt yapmakta zorlanıyoruz. Saatlerce kayıt yaptırmak için kuyrukta bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Personel sayısının yetersizliğinden yakınan Abdullah Bilgiç ise, 1 milyon 365 bin öğrencisi olan bir üniversitenin, kayıt tarihlerinde ek personel istihdam etmemesine tepki göstererek saatlerce kuyrukta beklediklerini bu yüzden mağdur edildiklerini ifade etti.

 

(Fikret Kavgalı-İLKHA)