1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da 9 bin 692 kişi spor kurslarından faydalandı
Diyarbakır'da 9 bin 692 kişi spor kurslarından faydalandı

Diyarbakır'da 9 bin 692 kişi spor kurslarından faydalandı

DİYARBAKIR- Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğünce yürütülen spor kurslarından 5 yılda 9 bin 692 kişinin yararlandığı bildirildi.

A+A-

Edinilen bilgiye göre, 2013 yıllında açılan fitness, step aerobik, tekvando, halk oyunları, futbol, basketbol, satranç, voleybol, otizmli çocuklar, sabah sporları, kort tenisi, masa tenisi ve bisiklet kursunda 3 bin 304 kişiye sportif eğitim verildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü, 2009'da başlattığı ve her yıl aralıksız olarak sürdürdüğü spor kurslarında, beş yıl içinde 9 bin 692 kişiye kurs verdi. 2013 yıllında verilen fitness, step aerobik, tekvando, halk oyunları, futbol, basketbol, satranç, voleybol, otizmli çocuklar, sabah sporları, kort tenisi, masa tenisi ve bisiklet kursu ile 13 branşta toplam 3304 kişinin kurs gördü. Kurslarda başarılı olanlara sertifika verildi.

- "Spor tesisi sıkıntısı var"

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Hizmetleri Şube Müdürü Vahap Saçaklıdır yaptığı açıklamada, "Bazen çok büyük yoğunluk ve talep olduğu için spor yapacak tesis bulamıyoruz" dedi.

Sportif faaliyetlerin zenginleştirilmesi amacıyla açılan spor merkezlerinde çalışmaların programlar dahilinde ve eğitmenler tarafından gerçekleştirildiğini kaydeden Saçaklıdır, şöyle konuştu:

"Diyarbakır'da çok ciddi bir genç nüfus var. Bu nüfusun bir bölümünü kendi imkanlarımızla spora kazandırıyoruz. Bazen çok büyük yoğunluk ve talep olduğu için spor yapacak tesis bulamıyoruz. Gençleri spor dalları ile buluşturmak için spor tesislerin artırılması gerekiyorBu alanlarla ilgili olan gençleri profesyonel bir şekilde çalıştırıp, alt yapıya hazırlıyoruz. Ayrıca engellilere yönelik çalışmalarımız sürüyor. Biz onları yalnız bırakmıyoruz. Engelli gençler, tekerlekli sandalyeler ile basketbolla hayatlarını sürdürüyor. Görme engelli arkadaşlarımızı daha iyi yetiştirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Geçen yıl çok başarılı bir grafik çizdiler"

HABERE YORUM KAT