1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da 72 plakalı araç alarmı
Diyarbakır'da 72 plakalı araç alarmı

Diyarbakır'da 72 plakalı araç alarmı

Batman'da aynı anda 72 plakalı ve aynı modelden 4 otomobilin çalınması Batman ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüklerini harekete geçirdi

A+A-

Batman'da aynı anda 72 plakalı ve aynı modelden 4 otomobilin çalınması Batman ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüklerini harekete geçirdi.

Araçların suçta kullanılma ihtimaline karşı polis telsizlerinden yapılan anonslar ile tüm ekipler uyarılırken otolar üzerinde duyarlı olunması talimatı verildi.

Oto hırsızlığı olaylarının son zamanlarda artış gösterdiği Batman'da polisi şüphelendirecek ilginç araç hırsızlıkları yaşandı. Aynı gün içerisinde Batman'da 72 plakalı aynı marka 4 aracın çalınması üzerine polis alarma geçti. Diyarbakır Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya'nın talimatı ile polis telsizlerinden, çalınan otoların bulunması için anonslar yapıldı. Kentin giriş ve çıkış noktalarında güvenlik önlemleri alınırken, araçların suç olaylarında kullanılabilme ihtimaline karşı ekiplere duyarlı olunmasıtalimatları verildi.

Polisi alarma geçiren çalınan otoların, '72 AK 187, 72 AY 784, 72 AF 482 ve 72 DA 340' plakalı farklı modelden aynı marka 4 araç olduğu öğrenildi.