1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da 30 Ağustos resepsiyonu
Diyarbakır'da 30 Ağustos resepsiyonu

Diyarbakır'da 30 Ağustos resepsiyonu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92'inci yıl dönümü münasebeti ile resepsiyon düzenlendi.

A+A-

Gazi Köşkü'nde düzenlenen resepsiyona, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral İbrahim Yılmaz, vali yardımcıları, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, sivil toplum kurumları (STK), kamu kurum amirleri, askeri erkan ve eşleri katıldı. Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ın ev sahipliği yaptığı resepsiyonda, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral İbrahim Yılmaz ve eşi davetlileri karşıladı. Resepsiyona 7. Kolordu Bölge Bando Komutanlığı Orkestrası eşlik etti.

Açılış konuşmasını yapan Vali Kıraç, Türkiye için hayatlarını feda eden şehitler, gaziler ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmetle andığını söyledi.

Vali Kıraç, “Ülkemizin birliği, beraberliği, bağımsızlığına Ulu Önder Atatürk'ün önderliğinde millet olarak ordumuz ile geleceğe uzanan yoldadır. Türkiye olarak dünyanın saygın devletleri arasında yaşamasına vesile olan büyük taarruz ve kurtuluş savaşıyla başlayıp nihayetlenen bu kurtuluş bayramımızın münasebetiyle Zafer Bayramı etkinliklerini kutladık.

Dünyanın saygın ülkeleri ve milletleri arasında birey olarak bağımsız hür ülkemizin bugün bulunduğu noktadan daha ileriye götürmek için çizilmiş hedefleri olan bir yapı içerisindeyiz. Bugünlere gelmemize vesile olan geçmişte Türkiye Cumhuriyeti bağımsız hür bir devlet olarak kıyamete kadar bağımsız bir ülke olarak yaşama iradesini ve felsefesini ortaya koymuştur.

Diyarbakır'da devletimize ve milletimize hizmet etmekte olan kamu kurum mensuplarına, STK ve Silahlı Kuvvet mensuplarına yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Resepsiyon üzerinde “30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun” yazılı pastanın kesilmesi ile sona erdi.


(SI-Y)

HABERE YORUM KAT