1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da 29 Ekim kutlamaları
Diyarbakır'da 29 Ekim kutlamaları

Diyarbakır'da 29 Ekim kutlamaları

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

A+A-

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi, Diyarbakır’da da törenle kutlandı.

 

İl Valiliği önünde düzenlenen törene, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, İl Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Cihan Aydın, 7’nci Kolordu Komutan İbrahim Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ve AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar ile kentteki kamu kurum ve kuruluşlarını yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan İl Valisi Aksoy, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim en büyük eserim” dediği Cumhuriyetin 92’nci yıl dönümünü kutladığını ve selamladığını belirterek, “Cumhuriyet Atatürk’ün önderliğinde milletimizin azim ve kararlılığı ile vücut bulmuştur. Milletçe varoluş mücadelemizin ve zaferimizin ortak adıdır. Büyük bir vizyon ile ileriye bakan heyecanla çalışan bir neslin bugünkü nesillere armağanıdır” dedi.


Konuşmaların ardından günün anlam ve önemini anlatan şiirler okunurken, çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. 


Program, resmi geçit töreni ile sona erdi. 


(BE-MP-İİ-Y)

HABERE YORUM KAT