1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da 29 bin kök hintkeneviri ele geçirildi
Diyarbakır’da 29 bin kök hintkeneviri ele geçirildi

Diyarbakır’da 29 bin kök hintkeneviri ele geçirildi

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı birimleri tarafından Kocaköy ilçesi kırsalında yapılan arama-tarama çalışmaları sonucunda tütün bitkilerinin arasına gizlenmiş vaziyette 29 bin 657 kök hint keneviri ele geçirildiği bildirildi.

A+A-

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu ile mücadele kapsamında Kocaköy ilçesi kırsalında arazi arama ve tarama faaliyeti icra edildiği belirtildi.

 Valilik açıklamasında,“09 Ağustos 2016 tarihinde icra edilen faaliyette, Kocaköy ilçesi Yenişehir mahallesi Çalıgömü mevkiinde bulunan tarlada ayçiçeği ve tütün bitkilerinin arasına gizlenmiş vaziyette 29 bin 657 kök hint keneviri ele geçirilmiş ve 2 şüpheli gözaltına alınmıştır.” denildi.

Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen kenevir bitkileri İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden gelen yetkililer nezaretinde yakılmak suretiyle imha edildiğinin belirtildiği açıklamada, “ Gözaltına alınan şüphelilerden 1 şüpheli adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine konulmuş, 1 şüpheli ise adli kontrol ile serbest bırakılmıştır.” ifadelerine yer verildi.  

HABERE YORUM KAT