1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da 152 kiloluk kadına tüp mide operasyonu
Diyarbakır'da 152 kiloluk kadına tüp mide operasyonu

Diyarbakır'da 152 kiloluk kadına tüp mide operasyonu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da, 152 kilogram olan 5 çocuk annesi kadına, tüp mide operasyonu gerçekleştirildi.

A+A-
Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Yusuf Yağmur tarafından sleeve gastrektomi (tüp mide) operasyonunu yapılan Rabia Şirin, “Dünyanın en mutlu insanıyım” dedi. 
 
 
Şanlıurfa'da yaşayan Rabia Şirin, ailece karar verdiği ameliyatta en büyük moral kaynağının eşi olduğunu belirterek, “Şanlıurfa'da bulamadığım şifayı Diyarbakır'da Yusuf Hocamın elinden bulduk. En büyük moral kaynağım eşimdi, her zaman yanımda oldu. Allah Razı olsun eşimden” diye konuştu.
 
 
Hastalık zamanı hayatın kendisine zehir olduğunu anlatan Şirin, “Hayatım bana zehir olmuştu hiç rahat değildim huzurum yoktu dışarıya çıkamıyordum yürüyemiyordum, uyku yoktu, her günüm azap, elbiselerim bana olmuyordu sürekli kilo alıyordum. Tek korktuğum şey uykuda ölümdür. Çok fazla kilo taşıyordum psikolojim bozulmuştu nefes almakta güçlük çekiyordum. İstanbul, Ankara ve Antalya'yı araştırdık uzun süre gün veriyorlardı ve masrafımız çok olacaktı. Daha önceden de internetten çok araştırdım. Yusuf hocanın haberleri gözüme çarptı. Geldim görüştüm tahlil yaptıktan sonra aynı gün yatışım yapıldı. Sağ olsun Yusuf hocamız bizimle çok ilgilendi. Çok mutluyum” şeklinde konuştu.
 
 
(YRT-ÖK-Y)
 

HABERE YORUM KAT