1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da 12.12.12 çılgınlığı
Diyarbakır'da 12.12.12 çılgınlığı

Diyarbakır'da 12.12.12 çılgınlığı

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır'da evlenmek için 12.12.12'de gün alan Kaplan çifti, Maya takvimine göre 21 Aralık'ta dünyanın sonunun geleceğini düşündüklerini belirterek, o güne kadar birlikte yaşamak istediklerini söyledi.

A+A-

Tüm Dünya'da olduğu gibi Diyarbakır'da da bir çok çift nikah tarihlerini 12.12.12 gününe aldırdı. Bir sonraki dizilişin 89 yıl sonra olacağını düşünen çiftler günler öncesinden 12.12.12'ye randevu aldı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi evlendirme memuru Nureddin Tangüner, 28 çiftin bu tarihte evlenmek için kendilerine müracaat ettiğini söyledi. Şimdiye kadar 8 çifti evlendirdiklerini belirten Tangüner, ortalama 20-30 dakikada bir nikah kıydıklarını, saat 16.30'a kadar işlemleri bitirmeye çalışacaklarını kaydetti. Tangüner, çiftlerin 12.12.12 dizilişini önemli gördükleri için bugünü tercih ettiklerini sözlerine ekledi.
Çiftlerden Güneş Kaplan, Mayaların 21 Aralık'ta kıyametin kopacağından yola çıkarak 12.12.12 tarihinde evlenmeyi tercih ettiklerini söyledi. 21' Aralık tarihinde kıyametin kopacağının iddia edildiğini aktaran Kaplan, “Dünyanın sonunun geleceği söyleniyor. Biz dünyanın sonu gelmeden evlenelim dedik. O yüzden biraz acele edelim diye düşündük. Bütün çiftlere mutluluklar diliyorum” dedi.
Şefik Kaplan ise, Mayalara kostümleri ile göndermede bulunduklarını dile getirerek, “21'i gelmeden biz evlenelim de ondan sonra eğer bir kıyamet kopacaksa kopsun. En azından biz evlenmiş olacağız. Rakamda güzel denk geldi. Hatta aramızda espiri bile yaptık, yüz yıl bekleyeceğimize hemen evlenelim diye” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından evlendirme memuru Tangüner çiftin nikahını kıydı. Evlilik cüzdanını çifte veren nikah memuru, gençlere mutluluklar dilerken, Şefik Kaplan elindeki şapkayla yüzlerini kapatarak gelini öptü.