1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da 10 Dakikalık Yağmur Hayatı Felç etti
Diyarbakır'da 10 Dakikalık Yağmur Hayatı Felç etti

Diyarbakır'da 10 Dakikalık Yağmur Hayatı Felç etti

Diyarbakır'da sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağışla birlikte onlarca kanal patladı, bazı evleri su bastı.

A+A-
Diyarbakır'da sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağmur, kentin özellikle varoş kesimlerinde adeta hayatı durdurma noktasına getirdi. Bağlar İlçesinde şiddetli yağmur nedeniyle birçok ev ve işyerine su basarken, birçoğunu da su baskını tehlikesi yaşadı.
 
Bağlar İlçesi Kayapınar Mahallesinde özellikle 201 ve 231. Sokaklarda bazı ev ve işyerini su bastı. Vatandaşlar, kendi imkanlarıyla su tahliyesi yaptı. Sokaklar ise gölü andırdı. Bir çok kişi cadde ve sokaklarda karşıdan karşıya geçmekte zorlandı.
 
Diyarbakır'ın trafikteki can damarlarından biri olan Ofis yer altı geçidi ise kısa sürede su ile doldu. Araçlar geçmek zorunda kaldıkları yoldan kontrollü geçiş yapmak zorunda kaldı. Su tahliye kanalları dolduğundan sular yollarda birikti.
 
Bağlar ilçesinde Kanalisazyonlar aşırı yağışları taşıyamadı ve patladı. Kanalisazyonlardan atık ve pis su loğar deliklerinden dışarıya taştı. Kanalisazyonların patladığı bölgede çevreye pis kokular yayıldı. Vatandaşlar durum karşısında adeta isyan etti. Diyarbakır'ın bir Büyükşehir olduğunu hatırlatan vatandaşlar, her yağmur yağdığında aynı sorun ile karşı karşıya kalındığını dile getirdi. Kentte, yetkililer olası su baskınları için gerekli tedbirleri aldıklarını ileri sürse de şiddetli yağmur bir çok vatandaşı mağdur etti. Diyarbakır Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bugün ve yarın orta şiddetli yağmurun yağmasının beklendiği bildirildi.

HABERE YORUM KAT