1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'a yatırımcıların ilgisi artıyor
Diyarbakır'a yatırımcıların ilgisi artıyor

Diyarbakır'a yatırımcıların ilgisi artıyor

DİYARBAKIR - Metro Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Özerkan ve yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti.

A+A-

Ziyarette Metro Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Özerkan, Metro Marketler CEO'su Eyüphan Boyvadaoğlu, Metro Türkiye Temsilcisi Kaan Ünver, İşletme Müdürü Mert Gürsel, Diyarbakır Organize Sanayi İşadamları Derneği (DOSİAD) Başkanı Aziz Özkılıç ve diğer yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

19 Kasım 2012 tarihinde Urfa yolunun 5. kilometresinde açılışı gerçekleşecek olan Metro Gross Market için Diyarbakır'da bulunan Metro Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Özerkan, açılışı yapılacak olan Metro Gross Market'in toptan satış olarak hizmet verdiğini ve iş adamlarına hitap ettiğini belirtti. Kültür ve medeniyet şehri olan Diyarbakır'da bulunmaktan ve yatırım yapmaktan dolayı memnun olduklarını belirten Özerkan, Vali Mustafa Toprak'ın kendilerine sunduğu desteğe teşekkür etti.

Vali Toprak ise, Diyarbakır'ın sulama, tarım, ulaşım, sanayi, turizm ve eğitim alanlarında giderek geliştiğini ve gelişmeye devam ettiğini söyledi. Toprak, "Diyarbakır yatırım potansiyeli çok yüksek bir şehir. Diyarbakır'ın bünyesinde barındırdığı tarihi ve kültürel hazinelerinin yanında başta tarım, sanayi, ulaşım ve turizm alanları olmak üzere birçok sektör alanında gelişmeler kaydediyor ve böylelikle Diyarbakır ekonomik anlamda bir cazibe merkezi haline geldi. Diyarbakır'da yatırım olanakları çok daha cazip hale getirildi. Böyle büyük yatırımlar yapıldıkça Diyarbakır giderek gelişiyor ve vatandaşlarımıza iş ve aş olanağı sağlanıyor. Böylece insanlarımız iş aramak için başka şehirlere gitmeden yani bir bakıma bölgemiz dışarıya göç vermeden burada kendi memleketlerinde ailelerinin yanında çalışma fırsatı buluyorlar” dedi.

Bu gelişmelere paralel olarak Diyarbakır'ın son dönemlerde önemli oranda yatırımcıyı çektiğini ve her geçen gün bu doğrultuda yapılan çalışmaların arttığını ifade eden Vali Toprak, Diyarbakır'da yatırım yapmak isteyen her işadamına her zaman destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirtti.

Vali Toprak, günün anısına fotoğraflarla Diyarbakır'ın bereketli bahçelerini konu alan “Bir Kentin Kileri Hevsel' kitabını Metro Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Özerkan'a hediye etti.