1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’a ve Güneydoğu’ya vefa borcum var
Diyarbakır’a ve Güneydoğu’ya vefa borcum var

Diyarbakır’a ve Güneydoğu’ya vefa borcum var

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde 5 yıldızlı kaplıca tatil köyü yapıldı. Termal otelin işletmecisi işadamı Yunus Yıldız, “Diyarbakır’a ve Güneydoğu’ya vefa borcum var” dedi.

A+A-

Kaplıcaları ile bilinen Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde binlerce metrekare alana 5 yıldızlı kaplıca termal otel yapıldı. Kaplıca suyunun sağlık turizmine kazandırılmasının Diyarbakır, bölge ve ülkeye önemli bir değer daha kattığını belirten 5 yıldızlı Gran Park Termal otelinin sahibi iş adamı Yunus Yıldız. “Memleketimin Diyarbakır olması ve bu hizmetleri Diyarbakır’a ve tüm Güneydoğuya vefa borcu olarak görmem yatırımlarımın bu bölgede olmasını sağlamıştır” diye konuştu. 
 
Çermik’e ve Çermik halkına karşı kendisin hep sorumlu tuttuğunu ve bir vefa borcu olarak böyle bir yatırım yaptığını belirten İşadamı Yunus Yıldız, “ Doğduğum yer olan Çermik ilçesine ve Çermik halkına karşı kendimi hep sorumlu hissediyorum.Benim bu insanlara bu topraklara vefa borcum var.Bundan dolayıdır ki işadamlarımızın Doğu ve Güneydoğudan yatırımlarını uzaklaştırdığı bu dönemde ben ve ailem yatırımlarımızı bu bölgeye ve halkımıza yaptık.Bölge halkımız herşeyin en iyisine layıktır.Daha önce kaplıca turizmi için bir çok vatandaşımız bölge dışına gitmek zorunda kalırken şuan yurt dışından gelen bir çok vatandaşımız var.Daha önceden bölgemizde kaplıca turizmi ile ilgili tam donanımlı kapsamlı bir tesis yoktu biz yaptığımız bu yatırım Gıran Park Termal Otelimiz ile hizmeti vatandaşımızın ayağına getirdik.Yine önemli olan bir konu ise bölgemizdeki istihdam sorunudur.Hükümetimizin attığı olumlu adımlarla beraber bizde kendi bünyemizde yaptığımız yatırımlarla 500 kişiye istihdam iş olanağı sağlamışız” diye konuştu. 
 
İşletme sayesinde 2500 kişiyi Sosyal Güvenlik SGK çatısı altında bulunduracağını da sözlerine ekleyen Yıldız, “Bölgemizin Sosyo-Ekonomik Kültürel yapısını da göz önüne alınırsa ki bu sayıyı 5 ile çarparsak yaklaşık 2500 kişiyi Sosyal Güvenlik SGK çatısı altına alıp devletimizi de büyük bir yükten kurtamışız.Bu çalışmalarımız ve yatırımlarımızla Ülkemiz ve bölgemizin istihdam konusuna bir nebze katkıda bulunmuşsak ne mutlu bize,Şahsım olarak benim en büyük mutluluğum idealim yaptığımız yatırımlarla her geçen gün istihdam sayısına katkıda bulunabilmektir.Elbette ki ülkemizde yatırımlara ve istihdama en çok ihtiyaç duyduğu bu bölgenin bizim yatırımlarımız ana merkezimiz olması bana ve aileme her zaman gurur vermektedir” dedi. 
 
Yaptıkları yatırım ile bölgeye kaliteli hizmeti sunmayı hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Yıldız, “Bizim amacımız yaptığımız yatırımlarda her zaman en yüksek teknolojiyi ve kaliteli hizmet anlayışını bölgemize ve ülkemize kazandırıp istihdama daha çok katkı sağlamaktır.Bu bilinçle en son olarak Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde 38 bin metrekarelik bir alanda 16 bin metrekarelik kapalı alan üzerine inşa ettiğimiz 5 yıldızlı GIRAN PARK TERMAL Otelimiz 4’ü Suit Oda olmak üzere 82 oda ve 240 Yatak kapasitelidir.

Otelimizin bünyesinde SPA merkezi,Masaj odaları,Çamur banyosu,tuz odası,fin hamamı,sauna ve Türkiye’nin EN BÜYÜK Türk hamamı,soğuk ve sıcak havuzlar bulunmaktadır.Gıran Park Termal Otelimizdeki kaplıca suyumuz Sağlık Bakanlığı tarafından analizleri yapılmış insan sağlığına elverişli olduğu görülmüştür” dedi. 

Yıldız tıbbi açıdan yapılan değerlendirmelerde ise aşağıdaki hastalıklara şifa olduğununda altını çizdi 

-İltahap romatizmalarına 

-Kronik Bel Ağrıları 

-Kireçlenmeler 

-Eklem Hastalıkları 

-Kas Ağrıları ve Kas Romatizmaları 

-Yaralanma ve Cilt Hastalıkları 

-Yumuşak Doku Hastalıkları 

-Sinir Sistemi Hastalıkları 

-Genel Stres Bozuklukları 

-Spor Yaralanmaları ve Tedavisi 

-Kadın Hastalıkları 

-Kemik Erimesi 

-İdrar Yolları ve Safra Kesesi rahatsızlıkları gibi durumlarda etkili ve şifalı olduğu anlaşılmıştır. 
 
Otelde teknolojinin de en üst seviyede olduğununda altını çizen Yıldız, “Otelimizde konaklayan misafirlerimizin rahatı ve konforu için hiçbir şeyden kaçınmadık teknolojik olarak en üst seviyedeyiz. Gıran Park Termal Otelimiz yeni faaliyete girmesine rağmen Türkiye’nin hemen her bölgesinden tutunda yurt dışından gelen misafirlerimizi bile ağırlamamız bölgemiz açısından önem arz ediyor. Ben buradan tüm işadamlarımıza da bölgemize yatırım yapmaları için çağrıda bulunuyorum.Bizim memleketimiz insanımız herşeyin en iyisine layıktır.Gelin el ele verip memleketimizi kalkındıralım.Bizden önceki iş adamlarımızın yaptığı gibi yatırımlarımızı dışarıya değil kendi bölgemize yapalım. Diyarbakırımız evliyalar şehridir bu güzel şehrimizin ilçelerinede hizmet benim için onudur sözle hizmet yapmıyoruz özde hizmet yapıyoruz Allahın izniyle en güzel hizmeti çermik ilçemize yapacağız” dedi. 

HABERE YORUM KAT