1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’a “Takas Pazarı”
Diyarbakır’a “Takas Pazarı”

Diyarbakır’a “Takas Pazarı”

Amed Ekoloji Meclisi Komünal Ekonomi Komisyonu “Haydi daha sade yaşamaya daha az tüketmeye” sloganıyla Diyarbakır’da ‘Takas Pazarı’ kuracak.

A+A-

Amed Ekoloji Meclisi Komünal Ekonomi Komisyonu ‘Takas pazarı’ etkinliği düzenliyor. Etkinlik, kapitalist modernitenin yarattığı üretim fazlalığının dayattığı tüketim aşırılığına karşı paylaşımın, dayanışmanın, örgütlülüğün ve karşılıksız armağan verme kültürünün toplumda yer edinmesini yeşertmek, paranın geçmediği dostluk, komşuluk pazarlarını kurmak amacıyla düzenlenecek.
 
“YAŞAMIMIZI KOMÜNLEŞTİRİYORUZ”
 
“Haydi daha sade yaşamaya daha az tüketmeye” sloganıyla 11 Haziran’da Diyarbakır Sanat Sokağı’nda 13.00 ile 21.00 arası ‘takas pazarı’ kurulacak. Amed Ekoloji Meclisi pazara katılma çağrısı yaparak, “Yaşamımızı komünleştiriyoruz, sevdiğimiz eşyalarımızı paylaşıma sunuyor, kulanım hakkının hiç tanımadığın biriyle takas ederek devrediyoruz. Bu sevdiğin bir kitap olabilir, elbise olabilir, hayatında anısı olan bir değerli eşya olabilir. Amed Ekoloji Meclisi olarak yapmayı planladığımız Takas Pazarına paylaşacak bir şeyi olan herkesi bekleriz” dedi. 

HABERE YORUM KAT