1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'a şiddetli yağmur ve kar geliyor
Diyarbakır'a şiddetli yağmur ve kar geliyor

Diyarbakır'a şiddetli yağmur ve kar geliyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fahrettin Çağdaş, meteorolojik verilere göre şiddetli yağmur ve kar nedeniyle Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin tedbir aldığını belirterek, yurttaşları da olumsuz hava şartlarına karşı uyardı.

A+A-

Çağdaş, genel sekreter yardımcıları, Fen, Çevre Koruma, İtfaiye daire başkanları, DİSKİ Genel Müdürü ile olumsuz hava şartlarıyla ilgili bir toplantı yaptı. Çağdaş, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verilerine göre akşam saatlerinde şiddetlenecek ve 8 Ocak Salı günü öğleye kadar yoğun bir yağış beklendiğini bildirdi. Salı günü öğle saatlerinde başlayacak ve 9 Ocak Çarşamba ve 10 Ocak Perşembe gününe kadar kar yağışı beklendiğini bildiren Çağdaş, Büyükşehir, DİSKİ ve ilçe belediyeleri olarak tedbirler alındığını ve ekiplerin teyakkuza geçirdiklerini söyledi.

Genel Sekreter Fahrettin Çağdaş, yoğun yağmur ile ilgili olarak İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde bir koordinasyon oluşturulduğunu ve özellikle bodrum katlarda oturan yurttaşların dikkatli olması gerektiğini bildirdi. Çağdaş, yoğun yağmurun ardından gelecek kar yağışı konusunda da Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde bir koordinasyon oluşturduklarını belirterek, “Yurttaşlardan beklentimiz toplu taşıma araçlarını tercih etmeleridir. Ayrıca kar lastiği takmaları ve zincir-halat bulundurmalıdırlar” diye konuştu.