1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'a resmen ateş yağıyor
Diyarbakır'a resmen ateş yağıyor

Diyarbakır'a resmen ateş yağıyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır, Ramazan öncesi son yılların en sıcak günlerinden birini yaşadı. Termometreler öğle saatlerinde 45 dereceyi gördü.

A+A-
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, önceki gün Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki bazı illeri sıcak hava dalgasına karşı uyarmıştı.
 
Ramazan öncesi son yılların en sıcak günlerinden birini geçiren Diyarbakır'da öğlen saat 13.00 sularında termometreler 45 dereceyi gösterdi. Sıcaktan bunalan vatandaşlar, gölgeliklere akın ederek serinlemeye çalıştı. Bazı vatandaşlar, camilerdeki klima altında uyurken, küçük çocuklar da süs havuzlarına girerek serinlemeye çalıştı.
 
Vatandaşlar, Ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesi nedeniyle zorluk çekeceklerini belirterek, “Diyarbakır son birkaç gündür aşırı sıcak. Bizde sıcaklardan bunaldık, evde klimamız yok. Bu nedenle Gölgelik yerleri bulup serinlemeye çalışıyoruz. Bu yıl Ramazan ayı tam da sıcakların en yoğun olduğu aylara denk geliyor. Diyarbakır ve bölge illerinde yaşayan halk oruç tutarak sıcaklarla baş etmek zorunda kalacak. Allah'ın izni ile sıcaklara rağmen bu
Ramazan ayını kazasız belasız atlatmak istiyoruz” dedi.
 
Öte yandan aşırı sıcaklar nedeniyle karayolunda araç lastikleri erime noktasına geldi. Asfalttan duman çıktığını gören araç sürücüleri şaşkınlıklarını gizleyemedi.
 
(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT