1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'a pozitif ayrımcılık talebi
Diyarbakır'a pozitif ayrımcılık talebi

Diyarbakır'a pozitif ayrımcılık talebi

Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, "İlimizin eğitim sorunlarının giderilmesi için bakanlıktan ilimiz adına pozitif ayrımcılık talep ediyoruz." dedi.Kaynak: http://www.haberdiyarbakir.com/diyarbakira-pozitif-ayrimcilik-talebi-60160h/#ixzz2

A+A-

Yeni eğitim öğretim yılına başlarken okullardaki eksiklikleri dile getiren Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şubesi Başkanı Yunus Memiş, 17 milyon öğrencinin ders başı yapacağını belirterek atanan 40 bin öğretmenin bu ihtiyacı karşılayamadığını belirtti.

Memiş, "2013-2014 eğitim-öğretim yılında yaklaşık 17 milyon öğrenci ders başı yapacak. Mili Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan yeni 40 bin atamayla yaklaşık 486 bin öğretmen iş başı yaparken, istihdamda güçlük çekilen yerlerdeki öğretmen açığı konusunda ise hala somut bir adım atılmadı" dedi.

Diyarbakır ilinin sınavlardaki başarısızlığının Diyarbakır'ın kaderi olmadığını ifade eden Memiş, "İlimizde yaşanan derslik sıkıntıları, derslik başına düşen öğrenci sayısının hayli yüksek oluşu, öğretmen açığının fazlalığı, imam hatip liselerindeki meslek dersi öğretmenlerinin az oluşu gibi ilimizin eğitim sorunlarının giderilmesi için bakanlıktan ilimiz adına pozitif ayrımcılık talep ediyoruz. Okullarımızın temizlik ihtiyacı için yardımcı personel istihdam edilmeli, okullardaki donatım eksiklikleri giderilmeli, eğitimde başarının artırılması için ilimizin yetkililerinden eğitim öğretim seferberliği başlatmaları noktasında adım atmalarını bekliyoruz" dedi.

 

HABERE YORUM KAT