1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyarbakır'a modern diş merkezi
Diyarbakır'a modern diş merkezi

Diyarbakır'a modern diş merkezi

Diyarbakır'da diş ve diş sağlığı ile ilgili bütün bölümlerin olduğu modern diş polikliniği hizmete girdi.

A+A-

Yenişehir ilçesi Karakoç Plaza'da düzenlenen törenle hizmete açılan Uzmanlar Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği Diyarbakır halkına ortodonti, çocuk diş sağlığı, dişeti hastalıkları ve protez başta olmak üzere birçok alanda hizmet verecek.

Açılış töreninde konuşan poliklinik doktorlarından Doç. Dr. İzzet Yavuz, Diyarbakır ve bölge halkına hizmet vermek amacıyla birçok uzmanın bir arada olduğu polikliniği hizmete açtıklarını söyledi. Poliklinikte hizmet veren doktorların kendi alanlarında çok başarılı olduklarını anlatan Yavuz, "Burada görev yapacak arkadaşlarımız aynı zaman da bilimsel çalışmalar yürüten akademik kimliğine sahip. Amacımız bu alanda boşluğu doldurup en güzel şekilde hizmet vermektir." dedi.

Doç. Dr. Filiz Acun Kaya ise merkezlerinde bulunan bölümler sayesinde vatandaşların hiçbir sıkıntı çekmeden tedavi olabileceklerini söyledi. Diyarbakır'da ortodonti bölümü için yıllarca sıra bekleyen vatandaşların bu merkezde hiç sıra beklemeden tedavi olabileceklerini anlatan Kaya, hizmet verirken hiçbir zaman kaliteden ödün vermeyeceklerini kaydetti.

Uzman Dr. Gülay Berber de SGK'da çalışmalar olduğunu hatırlatarak önümüzdeki günlerde bu kurumla gerekli anlaşmaları yapacaklarını kaydetti.Diş polikliniğinde hastalar için her şey düşünülmüş. Çocuk bölümünde ise çocuklar için çizgi film kahramanlarının olduğu köşe oluşturulmuş.