1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'a gelen Üniversiteler mutlu ayrıldı
Diyarbakır'a gelen Üniversiteler mutlu ayrıldı

Diyarbakır'a gelen Üniversiteler mutlu ayrıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen 'Üniversiteler arası halk dansları şenliği' barış ve kardeşlik mesajları ile son buldu. Şenlik sonrası ekipler, kentten mutlu ayrıldı.

A+A-
Başta Dicle Üniversitesi olmak üzere toplam 17 üniversiteden yaklaşık bin kişinin katılım gösterdiği şenlik sona erdi.
 
Şenliğe katılan üniversiteliler Diyarbakır'dan mutlu ayrıldı. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Halk Oyunları'ndan sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Zeki Baykal, tüm ekibin burada olmaktan çok mutlu olduğunu ve çok verimli keyifli bir yarışma ile herkesin inanılmaz güzel vakit geçirdiğini söyledi. Daha sonra konuşan Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün ise, Dicle Üniversitesi ve Diyarbakır olarak misafirleri layıkıyla ağırlamaya çalıştıklarını söyledi.
 
Prof. Dr. Eyigün, "Diyarbakır'ın misafirperverliğini göstermiş olduğumuzu umut ediyorum. Gelen misafirlerimiz de çözüm sürecinin getirmiş olduğu huzurlu atmosferin mutluluğunu doyasıya yaşadılar. Her biri şehrimize ve üniversitemize büyük renk kattılar. Daha büyük organizasyonlarda kendilerini tekrar ağırlamayı umut ediyoruz" dedi.
 
(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT