1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'a fidan dikimi
Diyarbakır'a fidan dikimi

Diyarbakır'a fidan dikimi

Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öncülüğünde, aynı anda 81 İlde başlatılan Bereket Ormanları projesi kapsamında Diyarbakır'da fidan dikim töreni gerçekleştirildi.

A+A-
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öncülüğünde, aynı anda 81 İlde başlatılan Bereket Ormanları projesi kapsamında Diyarbakır'da fidan dikim töreni gerçekleştirildi.
 
Örende konuşan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde başlatılan Bereket Ormanlarının Diyarbakır ilinde de gerçekleştirilmesi amacıyla bugün bir tören düzenliyoruz. Sahip olduğumuz doğayı korumak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak hepimizin sorumluluğudur. Sürdürülebilir bir kalkınma anlayışı içerisinde yaşamımızı devam ettirebilmemiz açısından ormanlarımız büyük önem taşımaktadır. Orman varlığının korunması ve arttırılması anlamında yapılacak olan çalışmalar, bizden sonraki kuşaklara bırakacağınız dünya bakımından da büyük önem taşımaktadır” dedi.
 
Diyarbakır'dan Ankara'ya canlı yayın
 
Telekonferans sistemiyle Ankara'dan gerçekleştirilen programda Diyarbakır'a canlı bağlantı sağlandı ve Vali Aksoy'un eşi Hülya Aksoy, Emine Erdoğan'a Diyarbakır'da gerçekleştirilen törenle ilgili bilgi verdi. Hülya Aksoy, bugün Diyarbakır'da 1000 adet fidanı toprakla buluşturacaklarını ve bu proje kapsamında Diyarbakır'da toplam da 535 bin fidan dikimi gerçekleştirmeyi amaçladıklarını söyledi. 

HABERE YORUM KAT