1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’a Düzce’den ikinci Başsavcı
Diyarbakır’a Düzce’den ikinci Başsavcı

Diyarbakır’a Düzce’den ikinci Başsavcı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yaz kararnamesi açıklandı. 15 aydır Düzce Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Kamil Erkut Güre, Diyarbakır'a atandı.

A+A-

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ise Antalya Cumhuriyet Başsavcısı olarak görevlendirildi. HSYK Birinci Dairesi tarafından 3 bin 228 hakim ve savcının ataması Adli Yargı Kararnamesi ile, 518 Hakim ve Savcının ataması ise İdari Yargı kararnamesi ile gerçekleşti.

2016 yılı adli ve idari yargı ana kararnamelerine ilişkin çalışmaların, 05 Haziran 2016 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlandığı belirtildi.
 
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yaz kararnamesine göre, 15 Ocak 2015 tarihinden itibaren Düzce Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Kamil Erkut Güre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.
 
BAŞSAVCI SOLMAZ ANTALYA’YA
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Düzce’nin eski Cumhuriyet Başsavcılarından Ramazan Solmaz ise Antalya Cumhuriyet Başsavcısı olarak görevlendirildi. Solmaz’ın gidişi, Güre’nin gelişiyle, ikinci kez Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde olan kişiler Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı olarak görevlendirilmiş oldu.

(Engin Öztürk)
 

HABERE YORUM KAT