1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyarbakır'a büyük meşale
Diyarbakır'a büyük meşale

Diyarbakır'a büyük meşale

Diyarbakır'daki nevruz hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Nevruz ateşi için büyük bir meşale hazırlandı.

A+A-

Diyarbakır'da nevruz kutlamasının gerçekleştirileceği alanda çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Bağlar ilçesinde kapalı alanı 136 bin metrekare olan Nevruz Parkı'nda aralarında BDP'nin de bulunduğu düzenleme komitesince yarın gerçekleştirilecek olan nevruz kutlaması için çalışmalar sürüyor. Huzurlu ve coşkulu bir şekilde kutlanması beklenen nevruzun yapılacağı alanda, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine bağlı personellerce, sahne, protokol ve gazeteciler için oluşturulan platform önü rengarenk boyandı.

NEVRUZ ATEŞİ İÇİN BÜYÜK BİR MEŞALE HAZIRLANDI

''Nevruz kutlu olsun'' yazılı flamaların asıldığı alana, nevruz ateşi için büyük bir meşale yerleştirildi. Emniyet Müdürlüğü'nce alanın girişi bariyerlerle kapatılırken, giriş çıkışlar zabıta ekiplerince denetleniyor. Çok sayıda seyyar satıcı, zabıta ekiplerince park alanı dışında belirlenen yere yerleşti.
Kutlamanın yapılacağı alanı düzenleme çalışması için yaklaşık 500 kişinin çalıştığı öğrenildi.

BELEDİYELER İLK DEFA FLAMA ASTI

Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve bağlı kurumlarına ilk defa kutlama ile ilgili Kürtçe ''nevruz kutlu olsun'' yazılı flamalar, kentin farklı yerlerindeki bilboardlara da nevruz ile ilgili afişler asıldı.

YURT İÇİ VE YURT DIŞINDAN BİR ÇOK GAZETECİ KATILACAK

Çok sayıda televizyon kuruluşunun canlı olarak yayınlayacağı kutlamayı izlemek için yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 500 gazetecinin akreditasyon yaptığı bildirildi.

HABERE YORUM KAT