1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'a bir tesis daha
Diyarbakır'a bir tesis daha

Diyarbakır'a bir tesis daha

Diyarbakırspor'un son şampiyon başkanı Yakut'un TFF yönetiminden istediği saha tamamlandı.

A+A-

 

TFF-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle Seyrantepe'de yapılan sentetik çim sahada artık maç ve idman yapılabilecek. TFF Bölge Müdürü Serkan Bayhan,”Kentimize böyle bir tesisi kazandırdığımız için çok mutluyuz.” dedi.
 
VERİLEN SÖZLER TUTULDU
 
Sporda ciddi anlamda tesis sıkıntısının yaşandığı Diyarbakır'a bir tesis daha kazandırıldı. Seyrantepe spor kompleksindeki 3 doğal çim ve 1 sentetik sahaya yeni bir sentetik saha dahil edildi.
 
2009'da dönemin Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Dr. Abdurrahman Yakut'un organizasyonu ile Diyarbakır'a gelen TFF eski Başkanı Mahmut Özgener ve ekibinin yine Yakut'un ısrarı üzerine sözünü verdiği çim saha tamamlandı. Daha önce bir kez yapılan ancak teknik bazı sorunlardan dolayı çimi sökülerek yeniden çimlendirilen ve diğer eksikleri de giderilen tesis modern bir görüntü ile hazır hale getirildi.
 
MALİYETİ YAKLAŞIK 500 BİN TL
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün dranaj ve zemin alt yapı çalışmalarını ,TFF'nin de çimlendirme ve diğer eksiklerini tamamlamak suretiyle işbirliği yaptığı sahada artık maç yapılabilecek.
 
TFF Bölge Müdürü Serkan Bayhan,kentin böyle tesislere ihtiyacı olduğunu ifade ederek bu sahada nice yıldızların yetişmesini temenni etti. Bayhan,”Tesisin kazandırılmasında emeği geçen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne,TFF Asbaşkanı hemşerimiz Edip Eren'e ve adını sayamadığım herkese teşekkür ediyorum. Gurur verici bir çalışma oldu. Sahanın maliyeti yaklaşık 500 bin TL'dir. Diyarbakır'ımız için hayırlı olsun. Ayrıca TFF olarak sahada kullanılmak üzere bir çim makinesi de hediye ettik.” 

HABERE YORUM KAT