1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır’a Akademi Futbol okulu
Diyarbakır’a Akademi Futbol okulu

Diyarbakır’a Akademi Futbol okulu

Diyarbakır’ın tanınmış spor antrenörü Mehmet Ali Çetiner, gençlere hizmet vermek futbolllerini ilerletmek için Akademi Futbol okulu adında okul açtı.

A+A-

Futbol okuluna aileler büyük ilgi gösteriyor.Tecrübeli teknik adam Mehmet Ali Çetiner,yaptığı açıklamada, “ 07 ile 14 yaş gurupları arasında futbol eğitimi veriyoruz.

Ailelerde çoçuklarının futbol dünyasında yer alması için destek oluyorlar. Yaz futbol okulumuzda ilk olarak temel pas ile başladık, ayak içi pas, ayak dışı pas ve ayak üstü pas ile başladık. Arkasından top kontrollerine geçtik, ayak üstü, göğüs, diz kontrolleri ile devam ettik. Arkasından driplik top sürme eğitimini vereceğiz.

Gençlerimiz futbolü çok seviyor bir dedğimizi iki etmiyorlar. Bizde  onlara futbolun inceliklerini öğretip tecrübeli hale getirip büyük gelişmeler kaydedeceğiz.Bizim için önemli olanda budur. Kolej havası ve büyük disiplin içerisinde idmanlarımız sürdürüyoruz. Günler ilerledikçede gençlerimiz tecrübeliklerini sahada belirtmeye başlıyorlar. Kentimiz futbol aşığıdır. Zaten futbolü sevmeyen, futbolcu olamaz. Futbol geliştirir . kapımız gençlerimize açıktır “ dedi.

HABERE YORUM KAT