1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'a 55 savaş uçağı!
Diyarbakır'a 55 savaş uçağı!

Diyarbakır'a 55 savaş uçağı!

Diyarbakır'daki 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'na 15 yeni F-16 savaş uçağı daha yollandı.

A+A-

Diyarbakır'da bulunan 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'na yapılan savaş uçağı takviyesi devam ediyor. Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre bugün de Çanakkale, Konya ve Amasya'dan gönderilen 15 F-16 savaş uçağı, Diyarbakır'a gelerek sorunsuz bir şekilde 8'inci Ana Jet Üssü'ne indi. Askeri kaynaklar, Diyarbakır'da bulunan Pars ve Atmaca filolarına katılan 15 savaş uçağının, özellikle Suriye konusundaki gelişmeler üzerine gönderildiği söyledi.

Geçtiğimiz gün Diyarbakır'a gönderilen uçaklarla birlikte 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'na takviye olarak gönderilen savaş uçağı sayısı 55'e yükseldi. Askeri kaynaklar önceki sevkiyatların hem Suriye, hem de terör operasyonları amacıyla gönderildiğini, ancak son gelen 15 uçağın sadece Suriye'deki gelişmeler nedeniyle Diyarbakır'da konuşlandırıldığını belirtti.

Bu arada Diyarbakır'da konuşlu bulunan ve daha sonra filoya dahil olan uçakların eğitim uçuşları da aralıksız devam ediyor. Savaş uçaklarının özellikle alçak irtifa uçuşları ve gece uçuşları konusunda eğitim yaptıkları belirtildi.