1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'a 3. lig yakışmıyor
Diyarbakır'a 3. lig yakışmıyor

Diyarbakır'a 3. lig yakışmıyor

Diyarbakır’lılar artık ne oluyorsa olsun diyip “ 2 MİLYONLUK DİYARBAKIR’A 3.LİG YAKIŞMIYOR “ diyorlar.

A+A-

Artık Diyarbakır’da spor’da geri kalmışlığının örneği olmaktan bıkmış ve usanmışlar.

Süper ligde iken başarılı gidişatı ve rakiplerinin korkulu rüyası olan takımlarının sıradan bir takım hüviyetinde 3.ligde kasaba takımlarıyla oynamasını benimsemiyorlar.

Tarihi süper başarılarla dolu Diyarbekirspor’u 3.lige düşürenler kulüplerine hain çıktılar. Bu güzelim kentin taksicisini, lokontacısını, otelcisini, ufak gelir elde eden esnafını  maddi ve manevi yönden baltaladılar. Çünki takımları süper ligdeyken tüm Diyarbakır’lıların yüzü gülerdi. Kente hareketlilik olurdu. Gelen misafir ve taraftarları milyonlarca lirayı Diyarbakır’a bırakırlardı.Maçlarında Atatürk  Stadının tribünleri hınca hınç dolu olurdu.

Diyarbakır’lı bir gurup taraftar adına bir açıklama yapan
Rohat Yılmazer, “ Takımımızın durumuna fazlasıyla üzülüyoruz, çünki rakibimiz olamayacaklar şimdi rakibimıiz oldu. 2016- 2017 Futbol sezonunda ne yazıkki Spor Toto 3.lig 3. gurubunda 12 ilçe takımı rakibimiz.Tek kelime diyoruz Diyarbakır’e ne yapılacaksa yapılsın Diyarbekirspor üst liglere çakarılsın. Bıktık 3.lig senfonisinden, Play – Off başarısızlıklarından. Eski günlerine dönmek istiyor kentimiz takımı ile birlikte.

HABERE YORUM KAT