1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da 2. Gençlik Kampı başlıyor
Diyarbakır’da 2. Gençlik Kampı başlıyor

Diyarbakır’da 2. Gençlik Kampı başlıyor

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Gençlik Çalışma Grubu’nun, cinsiyet eşitsizliğine, yoksulluğa, yoksunluğa ve emek sömürüsüne karşı “Kendini Bil, Dünyayı Tanı” sloganıyla 5-9 Ağustos tarihlerinde düzenleyeceği gençlik kampı yarın başlıyor

A+A-

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Gençlik Çalışma Grubu’nun, cinsiyet eşitsizliğine, yoksulluğa, yoksunluğa ve emek sömürüsüne karşı “Kendini Bil, Dünyayı Tanı” sloganıyla 5-9 Ağustos tarihlerinde düzenleyeceği gençlik kampı yarın başlıyor.

Yenişehir Belediyesi Gençlik Çalışma Grubu’nun, “Kendini Bil, Dünyayı Tanı” sloganıyla düzenleyeceği 2. Gençlik Kampı yarın başlıyor. 5-9 Ağustos tarihleri arasında Yenişehir Belediyesi Park ve Mesire Alanı’nda yapılacak kampta gençler arasındaki paylaşımın arttırılması ve sosyal aktivitelerin geliştirilmesi amaçlanacak.

Hakkari, Şırnak, Van, İstanbul, Aydın ve Ankara’dan gençlerin katılacağını kamp süresince, “Gençlik ve Siyaset” seminerine Araştırmacı-Gazeteci Veysi Sarısözen ve DTP Milletvekili Sabahat Tuncel, “^Sosyal Hareketler” seminerine Araştırmacı-Yazar Metin Yeğin, ‘”Yerel Yönetimler ve Yeni Dönem Gençlik Politikası” seminerine Dicle Belediye Başkanı Abdullah Akengin ve DTP Yerel Yönetimler Komisyon Üyesi Alican Ünlü, “Toplumsal Ekoloji” seminerine Almanya Yeşiller Partisi’nden bir davetli ve “Kürt Tarihi ve Kültürü” seminerine ise Tarihçi ve yazar İhsan Colemergi katılacak.

Seminerler dışında sosyal aktiviteler ve atölye çalışmalarının da yer alacağını kampta, kültür, sanat ve gençlik, kooperatifleşme, Kürt tarihi ve kültürü gibi konularda atölye çalışmaları düzenlenecek. Kamp boyunca sosyal aktiviteler kapsamında sinema ve belgesel gösterimi, bilgi yarışması, yüzme ve spor gibi etkinlikler de yer alacak. Kampın son günü ise Dicle Barajı nedeniyle bir kısmı sular altında kalan ve tarihi değerleri yok olan Eğil İlçesi’ne gezi düzenlenerek, barajlarla yok edilmek istenen tarih ve doğa katliamına karşı tepki gösterilecek.