1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Yeşilay’da görev değişimi
Diyarbakır Yeşilay’da görev değişimi

Diyarbakır Yeşilay’da görev değişimi

Yeşilay Cemiyeti Diyarbakır Şubesi 2.Olağan Genel Kurulunu yaptı. Kongrede Şube Başkanı Ahmet Ay görevinin Yahya Öger’e devretti.

A+A-

Yeşilay Cemiyeti Diyarbakır Şubesinin kongresi Diyanet-Sen toplantı salonunda yapıldı. Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede Yeşilay’ın misyonu anlatılırken, Şube yönetiminin 2013 yılından bu yana ciddi aktivitelere imza atarak bağımlılıkla mücadele konusunda yaptıkları anlatıldı.

Şube başkanı Ahmet Ay, Milli eğitim müdürlüğüyle beraber 970 Rehber öğretmenin bağımlılıkla mücadele konusunda eğitimden geçirildiğini, önümüzdeki günlerde Diyanetle yapılan anlaşma çerçevesinde Din Görevlilerinin de benzeri bir eğitimden geçirmek istediklerini anlattı. Bu projelerde görev alan tüm üye ve gönüldaşlara teşekkür etti. Daha sonra söz alan Diyarbakır il koordinatörü Yahya Öger, okullarda, Camilerde, Kuran Kurslarında ve toplumun diğer alanlarında yapılan hizmetlerden bahsetti. “Bağımlılıklardan uzak bir hayata kulaç atıyorum” projesi çerçevesinde 30 bin gence daha ulaştıklarını anlattı. Önümüzdeki dönem Üniversite temsilciliği ve ilçe temsilcilikleri çerçevesinde Bağımlılıklarla mücadele alanında daha aktif olmak istediklerini anlattı.

 Tek liste ile Seçime giren Yeşilay Diyarbakır Şubesinin yeni yönetim kurulu şöyle oldu:

Başkan Yahya Öger, Yönetim kurulu üyeleri; Hacı Cebe, Ömer Evsen, Eyüp Bulut, Yusuf Yoldaş… İl koordinatörü Mehmet Azad Tekin.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler