1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır yeni bir spor tesisine kavuşuyor
Diyarbakır yeni bir spor tesisine kavuşuyor

Diyarbakır yeni bir spor tesisine kavuşuyor

Diyarbakır Yenişehir belediyesi tarafından Mart ayı içinde, Yenişehir ilçesinde 70 dönümlük bir spor tesisi yapım çalışmasına başlanacak.

A+A-

Diyarbakır merkez Yenişehir Belediyesi çalışmasına yeni başlanılacak olan spor tesisi taslak projesi için kısa bir süre önce Diyarbakır Spor camiasıyla görüş alışverişinde bulunmuştu. Diyarbakır Yenişehir belediyesi tarafından Mart ayı içinde, Yenişehir ilçesinde yeni bir spor tesisi 70 dönümlük yer tahsisi yaptı.

Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu ziyarette, temel amaçlarının çocuk ve gençleri spora kazandırmak olduğunu söyleyerek, "Yapacağımız spor tesisi için sizlerinde görüşlerinizi aldık.

Önümüzdeki ay içerisinde yapım çalışmalarına başlayıp, ekim ayı içerisinde spor tesisimizi halkımızın hizmetine sunmayı düşünüyoruz. Tesisleşme olmadan spordan bahsetmek mümkün değil. 210 dönüm olan, Belediyemiz Fidanlık ve sosyal Tesisleri alanımızın 140 dönümünün tüm düzenlemesini yapıp halkımızın rahat bir ortamda piknik, sosyal ve kültürel etkinliklerini yapılabilecekleri bu alanı hizmette sunduk. Önümüzdeki günlerde yapımına başlayacağımız spor tesisi için 70 dönümlük yer tahsisi yaptık. Bu tesis içerisinde standart ölçülerde, karşılaşmaların yapılabileceği bir futbol sahası var yine iki adet küçük futbol sahası, iki adet basketbol sahası, iki adet voleybol sahası, tenis kortu, 500 kişilik tribün, yürüyüş parkurları, kafeterya, dinlenme alanları, bisiklet parkuru, 35 bin metre karelik yeşil alan ve 300 araçlık otopark bulunmaktadır" dedi.

 

(Osman İçli-İLKHA)
 

HABERE YORUM KAT