1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır yazarlar birliği öğrencilerle buluştu
Diyarbakır yazarlar birliği öğrencilerle buluştu

Diyarbakır yazarlar birliği öğrencilerle buluştu

DİYARBAKIR - Diyarbakırlı şair ve yazarlar öğrencilerle buluştu.Özel Çözüm Okulları öğretmenleri, Organizasyon Kurulu Başkanı Mahmut Güzel ile okul yönetiminin ortak organize ettiği 'Öğrenciler şairlerle buluşuyor' etkinliği düzenlendi.

A+A-

 Etkinliğe çok sayıda öğrenci, öğretmen ve idareci katıldı. Etkinlikte, Diyarbakır Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Öz Diyarbakır Gazetesi Yazarı Mevlüt Mergen, Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitimci Yazar İbrahim Evirgen ile Diyarbakır Yazarlar Birliği Başkan Yardımcısı, Özgür Haber Gazetesi Yazarı, Şair Süleyman Aydın'ın bir birinden güzel okudukları şiirler, öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Bu tür sosyal etkinliklerin, öğrencilerin gelişimine büyük katkısı olduğunu belirten Özel Çözüm Okulları Eğitim Koordinatörü Fahrettin Doğan, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da sosyal ve kültürel etkinlikler yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Doğan, "Bu kadim kentin yetiştirmiş olduğu değerli şair ve yazar arkadaşları aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyduk. Ayrıca okullarımızda kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için büyük çaba gösteriyoruz. Bu kapsamda haftanın belirli günlerinde öğrencilerimiz için kitap okuma saati uygulamasına geçtik. Tüm çabamız, yarınımızın teminatı olan öğrencilerimize en iyi eğitimi verebilmektir" dedi.

Okunan şiirlerin ardından şairler kitaplarını imzaladı. Daha sonra, Okul Müdürü Efrahim Erdem ve Abdulkadir Demir tarafından şairlere birer şükran plaketi takdim edildi.

(İHA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT