1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır ve Kızıltepe'den Kamışlı'ya Yardım Eli
Diyarbakır ve Kızıltepe'den Kamışlı'ya Yardım Eli

Diyarbakır ve Kızıltepe'den Kamışlı'ya Yardım Eli

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bismil ve Mardin'in Kızıltepe belediyelerinin topladıkları insani yardım konvoyu, Kamışlı'ya gönderildi.

A+A-

Toplanan insani yardım konvoyları Nusaybin Belediyesi'ne bağlı Mitanni Kültür Merkezine teslim edildi. Sınır kapısına gelen insani yardım kamyonları burada gümrük muhafaza memurları tarafından kontrol edildikten sonra, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan ve parti yöneticileri tarafından Kamışlı'ya götürülerek oradaki yetkilere teslim edildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir, bugünün Rojava halkıyla dayanışma günü olduğunu söyledi.

Bağlar, Kayapınar, Sur, Yenişehir ve Bismil belediyelerinin yardım konvoyunu Nusaybin Belediyesi'ne teslim ettiklerini kaydeden Baydemir, "Şüphesiz yardımlar bugünle sınırlı kalmayacak. Diyarbakır halkı yediden yetmişe dayanışma duygusunu yükselterek yardım kampanyasına devam edecek. Suriye'de iç savaşın yaratığı bir dram var. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve GAP Belediyeler Birliği olarak daha çok Nusaybin Belediyesi'nin, Rojava'daki halkımızın ve Suriye'de bulunan bütün sivil halkın yanında olmaya gayret göstereceğiz. Temennimiz biran önce Suriye'deki iç savaşın sona ermesidir" dedi.

Baydemir ve beraberindekiler yardımların gönderilmesinden sonra Nusaybin'den ayrıldı.

HABERE YORUM KAT