1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır ve Bismil’de 3 kişi tutuklandı
Diyarbakır ve Bismil’de 3 kişi tutuklandı

Diyarbakır ve Bismil’de 3 kişi tutuklandı

Malatya merkezli birçok kentte 22 Ocak'ta yapılan operasyonlarda gözaltına alınan ve daha sonra denetimlik serbestlik şartı ile serbest bırakılanlardan Mazlum Demirtaş, savcının itirazı üzerine tutuklandı. Diyarbakır’da ise 2 kişi tutuklandı.

A+A-

Malatya merkezli 22 Ocak'ta yapılan operasyonlar kapsamında gözaltına alınan Malatya İnönü Üniversitesi öğrencisi 19 kişiden 14'ü tutuklanırken, 5'i denetimi serbestlik bırakılmıştı.

Serbest bırakılan Mazlum Demirtaş savcının itirazı üzerine tutuklandı. Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne imza atmaya gittiği sırada polisler tarafından gözaltına alınan Demirtaş, Bismil Adliyesi'nde götürüldü. “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla mahkemeye ifade veren Demirtaş tutuklandı.

Bu arada Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, 27 Aralık’ta gerçekleştirilen PKK operasyonuna ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, operasyonda H.A. ve S.O. isimli iki kişinin gözaltına alındığı anımsatılarak, şahısların tutuklanma talebiyle çıkarıldığı mahkemece, “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildiği kaydedildi.


(Abdulsemet KARAŞ)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler