1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Valisi'nden grev açıklaması
Diyarbakır Valisi'nden grev açıklaması

Diyarbakır Valisi'nden grev açıklaması

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak,Açlık grevine müdahale için bazı hastanelerin hazırlandığı ile ilgili haberler üzerine " Bu hastanelerin açlık grevleri için boşaltıldığını söylemek doğru değil.

A+A-

Diyarbakır'daki hastanelerin acil servisleri ve yoğun bakımları gelişebilecek her türlü acil ve kritik durumlar için 24 saat hazır bekletiliyor" dedi.

Vali Toprak, bugün bazı gazetelerde yer alan, açlık grevlerine müdahale için Diyarbakır'da bazı hastanelerin bazı katlarının boşaltıldığı ve hazırlık yapıldığı yönündeki haberler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sadece adı geçen Eğitim ve Araştırma Hastanesi değil, Üniversite hastanesi dahil kentteki bütün hastanelerin gelişebilecek her türlü acil ve kritik durumlar için 24 saat hazır bekletildiğini belirten Vali Toprak, "Hastanelerin açlık gerevlerine müdahale için hazırlandığını söylemek doğru değil. Biz bütün hastanelerimizin acil ve yoğun bakımlarını her türlü acil olaylar ve krtik durumlar için hazır bekletiyoruz. Bu yönde çalışmalarımız zaten vardı ve devam ediyor" diye konuştu.

Bugün bazı gazetelerde yer alan heberlerde, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bazı katlarının açlık grevlerindeki tutuklu hükümlülere yönelik bir operasyon sonrası için hazırlandığı ve bu konuda sağlık çalışanlarına böyle bir müdahale için eğitim verildiği yer almıştı.