1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Valisi Toprak, "Yılın Fotoğrafı" oylamasına katıldı
Diyarbakır Valisi Toprak, "Yılın Fotoğrafı" oylamasına katıldı

Diyarbakır Valisi Toprak, "Yılın Fotoğrafı" oylamasına katıldı

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, 2012 yılında Anadolu Ajansı fotomuhabirlerinin objektiflerine yansıyan karelerin yer aldığı "yılın fotoğrafları" galerisinden seçim yaparak, oylamaya katıldı.

A+A-

Galeride yer alan 36 fotoğraftan "Muğla'da kaçak operasyonu", "Ankara'da kış", "Şehitlerimizi uğurluyoruz", "Anne ve çocuğu kağıt toplama mesaisinde" ve "Diyarbakır'daki operasyon" fotoğrafları için oy kullanan Toprak, her bir fotoğrafın değişik noktalardan çekildiğini, bazılarının güldürdüğünü, bazılarının düşündürdüğünü, bazılarının da hüzünlendirdiğini söyledi.

AA muhabirlerinin zor şartlarda ürettiği fotoğraflarda hayat mücadelesinin yer aldığını, "Muğla'da kaçak operasyonu" adlı fotoğrafın basın mensuplarının ne kadar zor şartlarda çalıştıklarının gösterdiğini kaydeden Toprak, "Ankara'da kış" fotoğrafında da hayvan da insan da olsa her şeyin küçüğünün daha sevecen olduğu ve onlara şefkatle yaklaşılmasını gösteren bir fotoğraf olduğunu belirtti.

"Anne ve çocuğu kağıt toplama mesaisinde" fotoğrafında anne ve çocuğunun yaşam mücadelesinin anlatıldığını dile getiren Toprak, "Fotoğrafların her biri birbirinden güzel. Gerçekten seçim yapmak zor. 'Şehitlerimizi uğurluyoruz' fotoğrafında helikopterin inişi, alınan güvenlik önlemi farklı bir açıdan ele alınmış. Çok hoşuma gitti" diye konuştu.

Diyarbakır'da bir operasyonda özel hareket polisinin şehit olduğunu, şehit cenazesinin memleketine uğurlama töreni yapıldığını kaydeden Toprak, şöyle dedi:

"Şehit çocuğu da maalesef aynı helikoptere binmişti. Helikopterde bir tarafta babasının cenazesi bir taraftan da çocuk. Hüznün ve acının bir fotoğrafı.

'Allah kimseye evlat acısı vermesin' denir, evlada da baba acısı vermesin.

'Diyarbakır'daki operasyon' fotoğrafı bunu anlatıyor. Yüreklerimizi dağlıyor."

 

HABERE YORUM KAT