1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Valisi Kıraç: Ramazan ayı birlik ve beraberliğimizi pekiştirdi
Diyarbakır Valisi Kıraç: Ramazan ayı birlik ve beraberliğimizi pekiştirdi

Diyarbakır Valisi Kıraç: Ramazan ayı birlik ve beraberliğimizi pekiştirdi

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Ramazan ayının birlik ve beraberliğimi pekiştirdiğini belirterek, "Birlik ve beraberliğimizi pekiştiren ve hayırlarda yarışmanın yoğun olarak yaşandığı, hissedildiği, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının sonuna

A+A-

Vali Kıraç, yayınladığı bayram mesajında birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Vali Kıraç, bayramların insanî, vicdani ve dinî güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleri olduğunu kaydetti.

Vali Kıraç, "Bu önemli günlerdeki mutluluğumuzu, hayatımızın her gününe taşıyabilmek için daha çok çaba göstermeliyiz. Bayramların, dargınlıkların unutulduğu, sevgi ve saygının katmerleştiği, kardeşlik ve dayanışma ruhu ile birlik ve beraberliğimizi tazeleme günü olduğunu bilerek ve bu iklimi hissederek birbirimizi sevgi, saygı, muhabbetle kucaklamalıyız." diye konuştu.

Mustafa Cahit Kıraç, Diyarbakır'da bayram günlerinin huzur ve refah içinde geçmesi için gerekli asayiş, sağlık, ulaşım, elektrik ve bilumum teknik çalışmaların yapılması ve tedbirlerin alınması için ilgili kamu kurumların hazırlıklarını yaptığı kaydetti. Vali Kıraç şunları söyledi: " Bu düşüncelerle Ramazan Bayramı'nın, Türkiye'ye, İslam alemine ve tüm dünya devletlerine barış ve kardeşliği getirmesini temenni eder; siz değerli Diyarbakırlı hemşerilerimin, tüm kamu çalışanlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve basın camiasının Ramazan Bayramını kutlar, bayramın tüm insanlığa bolluk, bereket, barış ve huzur getirmesini dilerim."

HABERE YORUM KAT