1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Valiliğinden yasağın kapsamına ilişkin açıklama
Diyarbakır Valiliğinden yasağın kapsamına ilişkin açıklama

Diyarbakır Valiliğinden yasağın kapsamına ilişkin açıklama

Diyarbakır Valiliği, Bağlar ilçesinin Kaynartepe Mahallesi'nde ilan edilen sokağa çıkma yasağının kapsamının genişletildiğini duyurdu.

A+A-

Dün akşamdan bu yana şiddetli çatışmaların yaşandığı Bağlar'ın Kaynartepe Mahallesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, Kaynartepe Mahallesi'nde PKK'lılar tarafından çukurlar kazılacağı, barikatlar kurulacağı sokaklara patlayıcı yerleştirileceği, başta okullar, kamu kurum ve kuruluşları ile halka, polis ve askere yönelik saldırı, yol kesme eylemlerinin yapılacağı, patlayıcı madde kullanılacağı bilgisine ulaşıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada sokağa çıkma yasağının kapsamının genişletildiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi: "Tüm bu tehlike ve olumsuzlukların giderilmesi, halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla güvenlik birimlerimizce gerçekleştirilecek faaliyet esnasında halkın can güvenliğinin sağlanması ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla; Gürsel Caddesinin Cemiloğlu Caddesinden Bağlar dört yola kadar olan kısım ve Nukhet Coşkun Caddesinin tamamında 15 Mart 2016 Salı günü 09.00‘den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir." denildi.

Sokağa çıkma yasağının bitim süresinin daha sonradan duyurulacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT