1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Valiliği açıkladı
Diyarbakır Valiliği açıkladı

Diyarbakır Valiliği açıkladı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Valiliği, bugün kentte çıkan olaylar sırasında öldürülen Abdullah Yılmaz’ın daha önce üç defa hırsızlık amaçlı girdiği bir evin sahibi tarafından silahla vurulduğunu açıkladı.

A+A-

Açıklamada, Yılmaz’ın 25 suçtan kaydının olduğuna ve 10 ayrı suçtan arandığına da dikkat çekildi. Diyarbakır Valiliği’nce, bugün HDP, DBP, DTK ve KJA’nın çağrısı üzerine Koşuyolu Parkı’nda yapılan basın açıklamasının ardından çıkan olaylar sırasında Bağlar ilçesinde silahla öldürülen şahıs ile ilgili yazılı açıklama yapıldı.

 

Açıklamada, “Bugün saat 14.50 sıralarında Mevlana Halit Mahallesi 487. Sokak’ta meydana gelen kasten öldürme olayında Abdullah Yılmaz isimli şahıs özel bir hastaneye intikal ettirilmiş ve kaldırıldığı hastanede eks olmuştur. Yapılan çalışmada konuyu gerçekleştiren şahsın M.E. (Diyarbakır 1984 doğumlu) isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir. Görgü tanıklarının beyanlarına göre failin babası ile ikamet ettiği ve söz konusu adrese maktulün üç defa hırsızlık amaçlı girdiği bilgisi edinilmiştir. Şahsın bu konudan duyduğu öfke nedeniyle faili kovalamaca sonunda vurduğu anlaşılmıştır. Ayrıca maktul şahıs 25 suçtan kaydı olup, 10 ayrı suçtan (hırsızlık, kasten yaralama, konut dok. ihlal vb.) aranmaktadır” denildi.


(MP-ÖK-Y)

HABERE YORUM KAT