1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır tozdan arınmaya çalışıyor
Diyarbakır tozdan arınmaya çalışıyor

Diyarbakır tozdan arınmaya çalışıyor

Belediyemiz, Afrika'dan gelen toz ve çamurlu yağış nedeniyle bugün tüm mesaisini kenti toz ve çamurdan arındırma çalışmalarına ayırdı. Bugün sabah 05.30'dan itibaren kentin tüm ana arterleri sulama araçlarıyla yıkandı.

A+A-
Belediyemiz 6 Nisan'da başlattığı 'Diyarbakır'ı Seviyorum, Kirletmiyorum' Kampanyası'nın broşür dağıtmayı içeren birinci aşamasını dün tamamlandı. Afrika'dan gelen toz nedeniyle kampanyanın ikinci aşamasını yarına erteleyen Belediyemiz, dün sabah 05.30'dan itibaren ilçe belediyelerin temizlik ekipleriyle tüm ana arterleri sulama araçlarıyla yıkayarak, kenti toz ve çamurdan arındırmaya çalıştı.
 
Çalışmalar hakkında bilgi veren Çevre Koruma Şube Müdürü Mehmet Baran, kentin çamur ve tozdan arınması için ilçe belediyeleri ile birlikte çalışma yaptıklarını kaydederek, “Kentimiz ve bölgemizde meydana gelen çamurlu yağmur sonucu kentte toz birikintileri oluştu. Kentimizde oluşan kirliliğin giderilmesi için bugün sabah 05.30 itibariyle ilçe belediyeleri ile birlikte ana arterlerimizde özellikle sulama araçlarımızla birlikte yıkama yaptık.” dedi.  
 
Bugünden itibaren çevre kampanyasının ikinci aşamasının başlayacağını, cadde ve sokakların dip bucak temizleneceğini söyleyen Baran, kampanyanın mayıs sonuna kadar süreceğini söyledi.
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT