1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır tanıtım klibi yayınlandı
Diyarbakır tanıtım klibi yayınlandı

Diyarbakır tanıtım klibi yayınlandı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valiliği tarafından kentin turizm ve tarihini anlatmak amacıyla yaptırılan Diyarbakır tanıtım klibi sosyal medyada izlenme rekorları kırıyor.

A+A-

Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen ve Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında hazırlanan Diyarbakır tanıtım klibinde mahalli sanatçılar, müzisyenler ve öğrenciler rol aldı.

Kentin tarihi ve kültürel mekanlarında çekilen klipte 40 sanatçı, müzisyen ve öğrenci yer aldı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Güzel Sanatlar Lisesi Karma Koroları, Dicle Üniversitesi Konservatuarı, Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçılarının yer aldığı tanıtım klibi, kültürlerin ve medeniyetlerin buluştuğu, önemli bir inanç merkezi olan kadim kenttin tanıtımı açısından takdir edilecek bir çalışma olduğunu kısa sürede tıklanma rekorlarıyla göstermiş oldu.

Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç'ın ilgi ve katkısıyla Diyarbakır'ı ülkenin diğer köşelerine ve dünyaya tanıtmak için çekilen kliple yıl sonuna kadar en az 500 bin kişiye Diyarbakır'ın tanıtılması hedefleniyor.


(SI-Y)

HABERE YORUM KAT