1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır takımlarına piyango vurdu
Diyarbakır takımlarına piyango vurdu

Diyarbakır takımlarına piyango vurdu

Bilindiği üzere; Diyarbakırlı eski süper lig hakemlerinden Dr. Yıldıray Arslan Türkiye Futbol federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK)’unda yönetime girdi.

A+A-

Selim Kaya...

 Kuşkusuz bu durum, Diyarbakır profesyonel takımlarına piyango çekilişi çıkmış gibi bir değerlendirmeye yol açtı.
 
Diyarbakır hakemlerden çok çekti
Diyarbakır takımları daha önce hakemlerden çok çekmiş, haksızlıklara maruz kalmıştı. Geçen sezon veya ondan önceki sezon kep çok maçta Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor (Amedspor) ile Yeni Diyarbakırspor A.Ş. ( Diyarbekirspor)’un haksızlıklara maruz kaldığını biliyorum. Fazla uzağa gitmeye de gerek duymuyorum. Bundan 2- 3 ay önce Diyarbekirspor A.Ş. ile Denizli Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan Spor Toto 3. Lig 2. Grup Play Off yarı final rövanş maçında hakem Hüseyin Sabancı Diyarbakır takımı aleyhine verdiği haksız penaltı ile finali elimizden alıp Denizli takımının kucağına verdi. Şimdi soruyorum, o dönem MHK’da yetkili bir Diyarbakırlı olsa maçın hakemi Hüseyin Sabancı maçın 90+5. dakikasında böyle yoktan bir penaltı vermeye cesaret edebilir miydi veya Diyarbakır’a kafasında kurguladığı planlarla gelebilir miydi? Elbette ki buna cesaret edemezdi. Daha da önemlisi Diyarbekirspor’un maçtan günler öncesinde “Bu adamı istemiyoruz” şeklindeki itirazı kabul görecek ve Diyarbekirspor belki de bu sezon Spor Toto 2. Ligde mücadele ediyor olacaktı.
 
Artık canınızı yakamayacaklar
İşte bu noktada eski Süper Lig hakemimiz Dr. Yıldıray Arslan’ın MHK’ya girmesini büyük bir olay olarak değerlendiriyorum. Bu gelişmeyle artık kimse Diyarbakır takımlarının canını yakmaya cesaret edemez. Elbette ki, Yıldıray hocadan takımlarımızı tutmasını beklemiyoruz, böyle bir beklenti içine girmek de etik değil. Ancak, bulunduğu makam ve mevkii itibarıyla memleketinin takımlarını olası haksızlıklara karşı korumak da asıl görevlerinden biri olduğu kanaatindeyim. Kısacası her Diyarbakırlı sporsever gibi kendisinden adalet dağıtmasını ve bu anlamda taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kurmasını bekliyorum. Çok mütevazi bir insan olarak bildiğim hemşerimiz Yıldıray hocaya şimdiden başarılar diliyorum. (Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler