1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır Stadı yapım aşamasında
Diyarbakır Stadı yapım aşamasında

Diyarbakır Stadı yapım aşamasında

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel,proje ihalesi tamamlanan yeni Diyarbakır stadında temel atma aşamasına gelindiğini açıkladı. İlk kazmanın Kurban Bayramı'ndan sonra vurulması amaçlanıyor.

A+A-
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile müştereken yapılan çalışmalar neticesinde spor tarihinin en kapsamlı yatırımlarının gerçekleştirildiğini bildirdi. Karabel, bu kapsamda İdarenin 19 stat ile 10 bin kişilik kapalı spor salonunu Türk sporunun hizmetine sunacağını söyledi.
 
Karabel, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile müştereken yapılan çalışmalar neticesinde spor tarihinin en kapsamlı yatırımlarının gerçekleştirildiğini bildirdi. Karabel, bu kapsamda İdarenin 19 stat ile 10 bin kişilik kapalı spor salonunu Türk sporunun hizmetine sunacağını söyledi.
 
KISA SÜREDE BİTİRİYORUZ
TOKİ Başkanı Karabel , TOKİ'nin çalışma metotları, hızlı organize olabilme kabiliyeti ve mevzuatıyla güçlendirilmiş bir kuruluş olduğunu belirterek, "TOKİ bu açıdan kısa sürede iş bitirebilme yeteneğine sahiptir. TOKİ kısa sürede iş bitirebilme yeteneğini ve gücünü, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan protokoller kapsamında inşa edilecek stat inşaatlarında da göstermektedir" dedi.
 
TOKİ'nin 2016 UEFA kriterlerine uygun 52 bin seyirci kapasiteli İstanbul Türk Telekom Arena Stadı'nı tamamlayarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'na teslim ettiğine dikkat çeken Karabel, 25 bin seyirci kapasiteli Mersin Stadı'nın da tamamlanarak Türk sporunun hizmetine sunulduğunu belirtti. Karabel, Mersin Stadı'nın 20-30 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen 17. Akdeniz Olimpiyat Oyunları'na yetiştirildiğini ve görkemli açılışı ile birlikte sporcuların hizmetine sunulduğunu söyledi.
 
D.BAKIR STADI TEMEL ATMA AŞAMASINDA
Karabel, "Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile müştereken yapılan çalışmalar neticesinde toplamda 19 adet stadyum ile 10 bin kişilik kapalı spor salonunun yapılmasına karar verildi. İstanbul Seyrantepe ve Mersin Stadı tamamlanarak hizmete sunuldu. Bunun yanı sıra 11 stadyumun ihalesi gerçekleştirilerek inşaatlarına başlandı. İhale ve hazırlık aşamasında ise 7 stadyum bulunuyor." diye konuştu.

Karabel açıklamanın devamında şunları kaydetti:"Afyonkarahisar, Malatya, Trabzon, Sivas, Eskişehir, Samsun, Antalya, Gaziantep, Adana, Sakarya ve Kocaeli illerine yapılacak statların ihaleleri tamamlanarak inşaat aşamasına geçildi.Hazırlık ve ihale aşamasında ise 7 stadyum bulunuyor. Hatay'da yapılması planlanan statlar ihale aşamasına getirildi. Ankara, Diyarbakır, Batman, İzmir (2) ve Edirne'de inşa edilmesi planlanan statlar da hazırlık aşamasında. Bu statların ihalelerinin gerçekleştirilmesinin ardından inşa çalışmalarına başlanacak."

HABERE YORUM KAT