1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır Sanayi Efes Cup’ta Şampiyon oldu
Diyarbakır Sanayi Efes Cup’ta Şampiyon oldu

Diyarbakır Sanayi Efes Cup’ta Şampiyon oldu

Bir süre önce Aydın ilinin turistik ilçelerinden Kuşadası’nda düzenlenen Efes-Cup Masterler turnuvasına katılan Diyarbakır Sanayi Masterler takımı tüm maçlarını kazanarak şampiyon oldu.

A+A-

Geleni gideni yendi ve…


Efes – Cup Turnuvasında Diyarbakır Sanayi Masterler takımının yanı sıra İstanbul ekibi Beşiktaş, Edirne ekibi Uzunköprü, Antalya ekibi Manavgat, Kıbrıs ekibi Magosa ve Girne takımları olmak üzere toplam 6 takım mücadele etti. Tek devreli lig usulü ile oynanan maçlarda Diyarbakır Sanayi Masterler takımı tüm maçlarını kazanarak şampiyonluk oldu.
 
Başkan, Talva takımından çok memnun


Ödül töreninde şampiyonluk kupasını alan Sanayi Masterler takımının Başkanı Şirin Talva, “Her yıl geleneksel olarak ülkemizin faklı illerinde düzenlenen  Masterler turnuvasına kentimizin güzide takımlarından Diyarbakır Masterler ve Diyarbakır 21 Masterler takımlarının formalarını giyerek bu tür turnuvalarda mücadele ettim. Bu yıl kendi takımım olan Sanayispor ile Kuşadası’nda düzenlenen turnuvaya katıldık.

Turnuvada çok değerli arkadaşlarımla birlikte iyi futbol oynayarak şampiyonluğa ulaştık. Kentimize Masterler kategorisinde ilk kez şampiyonluk kupası taşımanın mutluluğunu yaşıyorum. Efes-Cup Turnuvasını düzenleyen Ahmet Gök ve maçlarda mükemmel performansları ile adil yönetim sergileyen hakem arkadaşlara, sahadaki üstün performansları ve konaklama yerindeki kentimize yakışır şekilde düzeyli davranışları ile futbolcu kardeşlerime ve ayrıca takımımızın formalarına sponsor olan Taşdemir A.Ş yönetim kurulu üyelerinden Mahir ve Bedri Taşdemir kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.  
 
Yakut, en centilmen futbolcu seçildi


Efes Cup turnuvasında şampiyonluğa ulaşan ekibin takım kaptanlığını yapan Zülküf Yakut ilerlemiş yaşına rağmen maçlardaki üstün performansının yanı sıra centilmen davranışları ile turnuvada hayranlık bırakarak turnuvanın en centilmen futbolcu seçildi. Ödül töreninde Plaketini alan Yakut, sporculara hitaben yaptığı konuşmada, “Ülkemizde barışa en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde farklı dil, din ve farklı kültürlerin ortak buluşma noktası olan bu tür etkinliklerde sporun “Barışa” vesile olması temennisinde bulundu.
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler