1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır saldırıları yeniden ele alınmalı
Diyarbakır saldırıları yeniden ele alınmalı

Diyarbakır saldırıları yeniden ele alınmalı

Şanlıurfa’nın Suruç, HDP Diyarbakır mitingi ve Ankara’daki patlamalarla ilgili darbe girişiminde bulunan ve çoğu açığa alınan FETÖ’cü istihbaratçılardan yeniden sorulup araştırılması isteniyor.

A+A-

Türkiye’nin birçok kurumuna sızmış Fettullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarının darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturmalar çok yönlü olarak sürdürülüyor. İhanet çetesinin bütün kirli işleri bir bir ortaya çıkarılıyor.

TÜRKİYE, ERDOĞAN VE HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA BIRAKMA ÇABALARI

Darbe girişimin ortaya çıkardığı gerçeklerden biri de; terör örgütü FETÖ elemanlarının başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ülkeyi, hükümeti uluslar arası alanda ve ülke içinde siyaseten zor durumda bırakma çabaları dikkat çekiyor. Bu kapsamda halkın en çok sevdiği kişilere yönelik yapılan suikastlar, toplumsal ayrıştırmayı tetikleyecek girişimler öne çıkıyor.

SURUÇ, DİYARBAKIR VE ANKARA KATLİAMLARI

Özellikle Diyarbakır’da halk tarafından çok sevilen ve devletin gülen yüzü, şefkatli eli olarak görülen Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın suikastında FETÖ parmağının tespit edilmesi ile yeniden araştırılmaya alınması, Kürtlerde kırılma yaratma ve toplumsal ayrıştırma adına Roboski’de sivil vatandaşların bombalanması ve son olarak Güneydoğu’daki ‘Öz yönetim’ ilanlarında bile bu yapının parmağının olması, benzer etki yaratılması hedeflenen Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki canlı bomba, HDP’nin Diyarbakır mitingindeki patlama ve Ankara’daki patlamaların da Fettullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu kişilere organize edilme ihtimalini güçlendiriyor.

ONLARCA İSTİHBARATÇI FETÖ BAĞLANTISI NEDENİYLE AÇIĞA ALINDI

Bu ihtimale paralel olarak söz konusu olaylarla ilgili güvenlik zafiyeti sık dile getirilirken, Suruç, Diyarbakır ve Ankara’da konuyla ilgili istihbarat şubelerde görevli ve FETÖ örgütü ile bağlantısı nedeniyle onlarca polisin açığa alınması ve haklarında davalar açılıp gözaltına alınmaları, birçoğunun tutuklanmalarıyla yeniden araştırılması isteniyor.

EZGİN: SURUÇ, DİYARBAKIR VE ANKARA DOSYALARI FETÖ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA YENİDEN ELE ALINMALI

Suruç, Diyarbakır HDP mitingi ve Ankara’daki patlamalarla ilgili daha önce defalarca basın açıklaması yaparak bu işin iyi araştırılması gerektiğini, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, ülkeyi ve hükümeti zor durumda bırakan bu olaylarda FETÖ’nün parmağının olabileceğini sık dile getiren Çözüm İçin Sivil inisiyatif Derneği Genel Başkanı Ercan Ezgin, bunu yine tekrarladı. Ezgin, Gaffar Okkan ve Roboski dosyaları gibi Suruç, Diyarbakır ve Ankara dosyalarının da Fettullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tekrar elden geçirilmesinde fayda olacağı görüşünü bildirdi.

Ezgin, “Daha önce ok kez söyledim, bir kez daha söylüyorum. Hükümeti siyaseten zor durumda bırakmaya yönelik Suruç, Diyarbakır ve Ankara saldırılarına ilişkin dosyalar darbe girişimiyle ortaya çıkan ihanet tablosundan sonra tekrardan gözden geçirilmeli” dedi.

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT