1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır - Sakarya dostluğu ölene kadar
Diyarbakır - Sakarya dostluğu ölene kadar

Diyarbakır - Sakarya dostluğu ölene kadar

Diyarbekirspor'un hafta sonu deplasmanda karşılaştığı Sakaryaspor maçında iki ekibin taraftarlarının örnek olacak dostluğu göz kamaştırdı.

A+A-

Özellikle Sakaryasporlu taraftarın, bu maça Diyarbakır seyircisinin alınmasına en başta kendilerinin karşı çıkması futbol dünyasında ender rastlanan dostluklara en güzel cevap oldu.

0-0 sona eren Sakaryaspor - Diyarbekirspor maçı sonrası Diyarbakırlı taraftarlarda bu jestlere kayıtsız kalmadı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"TEŞEKKÜRLER YÜREĞİ GÜZEL SAKARYA
Şehre ilk ayak bastığımız andan itibaren sıcaklığını tüm yüreğiyle bizlere hissettiren Sakaryaspor camiasından Hendek Belediye Başkanına, emniyet müdürlerinden vali yardımcılarına, milletvekillerinden yüreği güzel Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar'a içtenlikle teşekkürlerimizi sunarız.


Deplasman yasağı uygulayan ve tribün kültürünü yok etme yolunda mücadele veren zihniyete karşı mücadelemiz çok daha büyük olacaktır. Bu görüntüler hem tribünlerin kardeşliğine hem de halkların kardeşliğine selamdır.
Ligin ikinci yarısında Diyarbakır'da oynanacak olan karşılaşmaya Sakaryaspor taraftarlarını bekliyoruz. İki şehir arasında gönül bağı olan Gaffar Okkan'ın hemşehrilerini şehrimizde görmekten büyük mutluluk duyacağız. Bize Sakarya'da gösterilen ilgi ve sevginin şehrimizde oynanacak olan maçta tarafımızdan fazlasıyla gösterileceğinden kimsenin şüphesi olmasın.


Selam ve sevgilerimizle..."
AZRAİLLER GRUBU

10449462_939454786091814_3147490411729057089_n.jpg

HABERE YORUM KAT