1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır sağlıkta sınıfta kaldı
Diyarbakır sağlıkta sınıfta kaldı

Diyarbakır sağlıkta sınıfta kaldı

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından yapılan 2015 genel sekreterler başarı sıralaması açıklandı.

A+A-

89 genel sekterlik üzerinde yapılan başarı sıralamasında sondan ikinci olan Diyarbakır Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği sınıfta kalarak, sağlık alanında sorunların ne kadar büyük olduğunu ortaya koydu.

BİR YATAKTA 2-3 HASTA YATIRILIYOR

Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesinde kuvöz eksikliğinden dolayı büyük sıkıntı yaşanması, çocuk hastanesinde bir yatakta 2-3 hastanın yatırılması Diyarbakır’ın notunu dibe düşürdü.

Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi de açıldığı günden itibaren sağlık skandallarıyla gündeme geliyor. Bölgeye hitap etmesine rağmen sağlıkta istikrarın yakalanmamasından dolayı hastalar büyük sıkıntı çekerken, bazı hastaların istenildiği düzeyde tedavi edilmediği öne sürülmüştü.

SAĞLIK ÜSSÜ DEĞİL

Diyarbakır’da sağlık alanında ciddi yatırım yapılmasına rağmen, yaşanan sıkıntılara yöneticiler tarafından çözüm bulunmadığı bütün çıplaklığıyla gözler önüne serilirken, Diyarbakır Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nde yaşanan sıkıntıların had safhada olduğu ortaya çıktı. Bölgenin sağlık üssü olmasına rağmen her geçen gün sağlık skandallarıyla gündeme gelen Diyarbakır’ın notu, bütün gerçeği ortaya çıkardı. Diyarbakır’ın 89 sekterlik arasında 87. sırada yer alması şok etkisi yarattı.

SİİRT VE BİNGÖL’ÜN GERİSİNDE KALDI

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından açıklanan başarı sıralamasında, bölge illerinden Siirt 9, Bingöl 10, Batman 32, Bitlis 36, Elazığ 55, Şırnak 69, Muş 72 ve Hakkari 85. sırada yer aldı. Bu illerden tedavi için Diyarbakır’a hasta gelmesine rağmen, 8 ilin gerisinde kaldı. 

 

(Güneydoğu Güncel)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler