1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır sağlık alanında gelişiyor
Diyarbakır sağlık alanında gelişiyor

Diyarbakır sağlık alanında gelişiyor

'Hasta Yakınlarına Şefkat Evi Projesi'nin uygulandığı Dicle Üniversitesi'nde hasta yakınları ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, " Bu proje hem hasta hem de hasta yakınlarının sıkıntılarını gidermek için faaliyete koy

A+A-

Hasta Yakınlarına Şefkat Evi Projesi'nin uygulandığı Dicle Üniversitesi'nde hasta yakınları ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, " Bu proje hem hasta hem de hasta yakınlarının sıkıntılarını gidermek için faaliyete koyulduğunu" belirtti.

Faaliyete geçirilen bu hizmetle kalacak yer konusunda sorunların önemli ölçüde giderildiğini belirten Toprak, "Kimi zaman bulunduğumuz şehirde dahi hastaneye gittiğimizde bir takım sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Çevre il ve ilçelerden gelen hasta yakınları için böyle hayırlı bir yerin önemi daha iyi anlaşılıyor" dedi.

Diyarbakır'ın önemli ve kadim bir kent olduğunu eski ticareti yollarının üzerinde bulunduğunu, insanların Diyarbakır'a gelme, konaklama ve Diyarbakır'ın tarihini anlamak için bu tür yerlerin faydalı olduğunu belirten Toprak, " Şüphesiz ki son yıllarda Diyarbakır sağlık alanında da çok büyük atılımlar yaptı. Bir sağlık merkezi olma yolunda önemli alt yapı çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Hasta yakınlarından ihtiyaç sahibi olanların süre kısıtlaması olmaksızın şefkat evinde misafir edileceğini söyleyen Toprak, "Bu yapılan çalışmaların insanlık adına çok hayırlı olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Hem erkek hem de bayan hasta yakınlarının kalacağı yerler olduğunu söyleyen Toprak, " Bu ünitelerde 100 erkek 50 tane de bayan hasta yakınına hizmet verilebilmektedir. Kızılay ise sabahları çorba ve ekmek ikramı yapıyor. Bu hizmet binasında uzman hekimlerimiz tarafından psikolojik danışmanlık da veriliyor. Bu sayede yakınları hastanelerde tedavi gören hasta yakınlarına da psikolojik anlamda destek sağlamış oluyoruz" şeklinde konuştu.

 

 

(M. Sait Adiyaman- İLKHA)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum