1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ‘Diyarbakır sağlık alanında ciddi sıkıntılar yaşıyor’
‘Diyarbakır sağlık alanında ciddi sıkıntılar yaşıyor’

‘Diyarbakır sağlık alanında ciddi sıkıntılar yaşıyor’

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Diyarbakır’da sağlık alanında ciddi sıkıntılar yaşandığını söyledi

A+A-

Diyarbakır’ın sağlık alanında sıkıntı yaşadığını belirten Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, İlke Haber Ajansı'na (İLKHA) değerlendirmelerde bulunarak, sağlık alanında Diyarbakır’ın sadece bölge halkına hitap etmediğini, diğer illerden gelen birçok hastaya hitap ettiğini dile getirdi.


Diyarbakır’ın sağlık alanında hak ettiği yerde olmadığını vurgulayan Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ensarioğlu, sağlık alanında Türkiye’ de birçok değişim yaşandığını, Diyarbakır’da ise sağlık alanındaki idarecilerden dolayı değişim olmadığını belirtti.


“Bölge coğrafyasında en büyük sorun sağlıktır”


Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği kurulduğu günden bu yana sürekli yönetimin değiştiğini belirten Ensarioğlu, “Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi 3 yıl içerisinde 6 kişiye yakın idarecisi değişti. Bu şekilde hizmet verilemez. Önceleri Diyarbakır sağlık alanında diğer illere göre ilerideki iken bugün ise çok ciddi bir sıkıntı yaşanmaktadır.” dedi 


“Diyarbakır, sadece Diyarbakır’a hizmet etmiyor”


Diyarbakır’da fizik ve yanık hastanesinin olmadığından dolayı büyük bir sıkıntı yaşandığını söyleyen Ensarioğlu, “Diyarbakır, sadece Diyarbakır’a hizmet etmiyor. Diyarbakır, çevre illerden ve ülke dışından gelen hastalara da hizmet ediyor. Bölgeye hizmet eden bir ilin, sıralamaya baktığımız zaman gerilerde kalması hepimizi üzmüştür.” ifadelerini kullandı.


Diyarbakır’ın sağlık alanında çok ciddi sıkınlar yaşadığını belirten Ensarioğlu, “Bunun çözüm noktası olarak siyasetçilerimizin, kanaat önderlerimizin ve STK’ların bir an önce bu soruna el atmaları gerekmektedir. Diyarbakır bu sıkıntılı dönemden kurtulmalıdır.” şeklinde konuştu. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler