1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Diyarbakır rahat etsin diye, biz şehit de oluruz'
'Diyarbakır rahat etsin diye, biz şehit de oluruz'

'Diyarbakır rahat etsin diye, biz şehit de oluruz'

DİYARBAKIR - Bugün Diyarbakır'ın Sur ilçesinde roketli saldırı sonucu şehit düşen 2 polis memurunun meslektaşları tarafından sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan mesaj yürekleri dağladı.

A+A-

Şehit polis memurlarının meslektaşları sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden şehitlerle ilgili paylaşımda bulundu.

"DİYARBAKIR HUZURLU OLSUN DİYE"

Diyarbakır huzurlu olsun diye şehit olduklarını yazan polislerin meslektaşları mesajında,

"Biliyor musun Diyarbakır?

Muzaffer Can ve Mustafa şehit oldu, bu sabah senin için. Sabah uykusuzduk, yorgunduk. Diğer arkadaşlarımın çoğu da tıpkı benim gibi, tıpkı Muzaffer Can gibi Mustafa gibi yorgundu, bitkindi. Sadece görevimizi yapıyorduk. Sen rahat rahat yaşa diye ölümü bekliyorduk.

Sadece sen sabah dükkanını rahat rahat aç, işe rahat rahat git ve ailen huzur içinde yaşasın diye ölüme kendimizi siper ettik. Sonra bir fısıltı gibi geldi ölümün sesi. Kahpe roket tıpkı bir gölge gibi sokuldu yanı başımıza. Ardından gürültü, ateş ve duman. Allahü Ekber dedik düşerken. Muzaffer Can ve Mustafa aldı elimizden şehadet mertebesini. Bekleyin kardeşlerim dediler. 'Sıra sizde değil biz varız önce. Nur yüzlerine sıçramış kan ve baruta rağmen mertçe ve erkekçe gittiler şehadete. Kadın gibi çığlık atmadan, çocuk gibi gözyaşı dökmeden. Erkek gibi işte.

Sadece sen huzurlu ol diye Diyarbakır!

Sana bir şey olmasın vatanım merak etme biz sadece şehit olduk" ifadelerini kullandı.
(İİ-HA-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler